Úřad práce ČR

Načítání...

Sdělení

Vážení klienti,

V souvislosti se zavedením preventivních opatření Úřadu práce ČR s cílem zamezit šíření koronaviru a zajistit ochranu klientů a zaměstnanců, se ruší všechny naplánované osobní kontakty v případě uchazečů a zájemců o zaměstnání na ÚP ČR. K novému osobnímu jednání budou klienti vyzváni telefonicky, emailem, event. písemně. V rámci nepojistných sociálních dávek ÚP ČR vyhodnotí konkrétní situaci klienta, který má už dohodnutý termín, a případně ho přeobjedná. V případě potřeby komunikujte s ÚP ČR elektronicky, prostřednictvím telefonu, popř. prostřednictvím poštovních služeb. Osobní kontakt je možný pouze výjimečně, po předchozím elektronickém objednání (e-mail) nebo telefonické domluvě.  

Na Úřadu práce ČR je možné vyřídit většinu záležitostí online. Přistupuje proto s účinností od 16. března 2020 k některým organizačním změnám, které omezí osobní kontakt s veřejností a eliminují tak riziko šíření nákazy koronavirem jak v případě veřejnosti, tak i samotných zaměstnanců úřadu. Přijatá opatření nebudou mít dopad na poskytování služeb klientům. Podrobněji zde.

Důkladně proto zvažte, s ohledem na mimořádnou situaci kolem onemocnění COVID-19, jestli je opravdu nutné navštívit kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR osobně. Většinu záležitostí můžete vyřešit i jinou cestou. Zaměstnance ÚP ČR můžete kontaktovat telefonicky nebo emailem.

Důležité!!! Vyplněné žádosti nezasílejte na Call centrum ÚP ČR, ale příslušné kontaktní pracoviště. Pokud se rozhodnete podávat žádosti prostřednictvím elektronické podatelny, je třeba zasílat je na podatelnu ÚP ČR, nikoli podatelnu MPSV.

Praktické tipy, jak komunikovat s ÚP ČR jinak než osobně najdete zde.

Chystáte se vyplnit formulář a podat žádost? Podívejte se, jak komunikovat elektronicky.

Mimořádná okamžitá pomoc, jak o ni žádat? Informace najdete zde.

Potřebujete spojení na "Vaše" kontaktní pracoviště ÚP ČR? Stačí kliknout zde, vybrat v mapce kraj, následně sjet na stránce úplně dolů, kliknout na "Kontaktní pracoviště", opět sjet na stránce dolů, vybrat konkrétní pracoviště, které hledáte a kliknout na "Kontakty na zaměstnance".

Další důležité a aktuální informace k situaci kolem koronaviru jsou k dispozici zde.

V případě obecných dotazů k novému portálu MPSV se obracejte na Call centrum ÚP ČR. Pokud máte technické problémy, pak je směrujte na portal@mpsv.cz. Další podrobnosti v tiskové zprávě.

V případě obecných dotazů ke změnám v oblasti rodičovského příspěvku můžete také využít emailovou adresu rodicak@uradprace.cz. Další informace v letáku a na portále MPSV.

Sdělení

Kde nás najdete

Pokračovat na mapu

Generální ředitelství ÚP ČR

Zjistit více


Call centrum ÚP ČR +420 844 844 803

Zjistit více


V souvislosti s aktuální situací upravuje ÚP ČR úřední hodiny 

Osobní jednání v rámci níže uvedených termínů je možné pouze po předchozí emailové/telefonické dohodě.

Úřední hodiny pracovišť ÚP ČR

Pondělí 9 - 12
Středa 9 - 12

Úřední hodiny konkrétních pracovišť ÚP ČR se mohou lišit ohledem na aktuální situaci.

Ověřit úřední hodiny pracoviště

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu