Aktuality

Filtrovat

Filtrovat

Aktuální informace


Bezpečnostní opatření v souvislosti s COVID-19

Zjistit více

6. 4. 2020

Stanovisko Ministerstva vnitra k posuzování běhu lhůt v oblasti veřejné správy v době trvání nouzového stavu

https://www.mvcr.cz/clanek/stanovisko-ministerstva-vnitra-k-posuzovani-behu-lhut-v-oblasti-verejne-spravy-v-dobe-trvani-nouzoveho-stavu.aspx

Zjistit více

23. 3. 2020

Kariéra na ÚP ČR

Úřad práce ČR hledá nové kolegyně a kolegy

Zjistit více

3. 1. 2020

Informace k exekucím

Vážení klienti v exekuci, Úřad práce České republiky si vás touto cestou dovoluje upozornit na možnost, že vaše exekuce byla zahájena na základě neplatného rozhodčího nálezu. Pokud se rozhodnete prověřit oprávněnost Vaší exekuce, můžete se obrátit na soudního exekutora s návrhem na zastavení exekuce, jehož vzor naleznete na stránkách Ministerstva spravedlnosti...

Zjistit více

23. 10. 2019

Spuštění nového webu MPSV a ÚP ČR do provozu

Dne 28. 6. 2019 byl spuštěn pilotní provoz nových webů MPSV a Úřadu práce ČR na adresách web.mpsv.cz a web.uradprace.cz. Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz) a integrovaného portálu MPSV (portal.mpsv.cz) budou plně nahrazeny novým portálovým řešením již 5. 10. 2019 na adresách www.mpsv.cz a www.uradprace.cz. Nové webové prostředí bude místem, kde uživatel bez problémů a složitého vyhledávání najde rychle a jednoduše přesně to, co potřebuje k vyřešení aktuální životní situace (např. pomoc v případě ztráty zaměstnání, hmotné nouze, při vyřizování různých dávek a příspěvků atd.). Vyhledávání bude pro uživatele stránek pohodlné a jednoduché nejen na počítači, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu. Portál umožní elektronické podání prostřednictvím datových schránek nebo Národní identifikační autority. Klient se tak dozví veškeré informace obecného charakteru, aniž by musel osobně navštívit příslušné kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR.

Zjistit více

27. 9. 2019

Úřad práce informuje o změnách

Vážení klienti, z provozních důvodů bude od 1. 8. 2019 v rámci Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Praze 10 přesunuta agenda hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením z pracoviště v Praze 15 - Horní Měcholupy (Boloňská 478/1) na pracoviště v Praze 10 - Vršovice (Vršovická 1429/68). Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Praze – Horních Měcholupech bude i nadále přijímat žádosti o dávky státní sociální podpory (příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, přídavky na děti, pohřebné) a dávky pěstounské péče. Bližší informace Vám poskytnou zaměstnanci obou kontaktních pracovišť ÚP ČR.

Zjistit více

24. 7. 2019

Vše na jednom místě! MPSV bude mít zbrusu nový web

Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz) a integrovaného portálu MPSV (portal.mpsv.cz) budou mít novou vizuální podobu. Dojde také ke změně způsobu přihlašování uživatelů prostřednictvím systému e-identita (NIA) nebo informačního systému datových schránek. Změny čekají i na uživatele, kteří pracují s elektronickými formuláři. Jde o předvyplňování údajů, dynamické skrývání/odkrývání bloků na základě vyplněných informací ve formuláři a podporu sdruženého odesílání formulářů. Nové portálové řešení bude pro veřejnost dostupné již od 28.6.2019 na adresách web.mpsv.cz a web.uradprace.cz.

Zjistit více

11. 6. 2019

Úřad práce ČR vidí změny trhu práce jako příležitost

Nezaměstnanost v ČR je rekordně nízká. „Mohli bychom být spokojeni s tímto stavem, ale pro trh práce je to spíše komplikace než výhoda. Zaměstnavatelé potřebují tisíce nových pracovníků. Jejich požadavky na dovednosti nebo kvalifikaci evidovaní nezaměstnaní často nesplňují. Pro Úřad práce ČR (ÚPČR) je současný vývoj impulsem pro nové přístupy k podpoře zaměstnatelnosti různých cílových skupin,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Zjistit více

7. 5. 2019

Informační povinnost zaměstnavatelů v souvislosti se zaměstnáváním osob ze zahraničí

V případě, že zaměstnavatel zaměstnává osobu ze zahraničí nebo je k němu takováto osoba vyslána k výkonu práce na základě smlouvy uzavřené s jejím zahraničním zaměstnavatelem, musí zaměstnavatel splnit informační povinnost vůči Úřadu práce ČR, vyplývající mu ze zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zaměstnanosti“).

Zjistit více

12. 6. 2018

Vzory vyplněných formulářů žádostí o dávky státní sociální podpory

Vážení klienti, pro usnadnění a urychlení vyřizování žádostí o dávky státní sociální podpory, nabízíme vzory vyplněných formulářů v rámci agendy státní sociální podpory. Jedná se o tiskopisy nutné k vyřízení žádosti o rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, porodné a příspěvek na bydlení.

Zjistit více

1. 2. 2018

Omezení provozu Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Neratovicích

Od 1.11.2017 je Oddělení nepojistných sociálních dávek Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Neratovicích z důvodu rekonstrukce přemístěno do pravé části budovy v 1. patře. Vstup do budovy je hlavním vchodem. Úřední hodiny Úřadu práce ČR budou i nadále pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hod. Předpokládaný konec rekonstrukce je naplánován na konec roku 2017.

Zjistit více

2. 11. 2017

Omezení provozu Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Neratovicích

Od 12. 6. 2017 bude z důvodu rekonstrukce omezen provoz Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Neratovicích. Úřední hodiny budou pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin. Oddělení Zprostředkování zaměstnání a podpory v nezaměstnanosti bude dočasně umístěno v levé části budovy. Od 19. 6. 2017 bude klientům k dispozici vchod ze dvora. Předpokládaný konec rekonstrukce je...

Zjistit více

7. 6. 2017

ÚP ČR se zúčastní veletrhu – FOR JOBS

Ve dnech 9. – 12. 5. 2017 proběhne 1. ročník veletrhu FOR JOBS v rámci PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA v prostorách výstaviště EXPO PRAHA PVA Letňany. Jeho cílem je propojit nabídku volných pracovních míst v technických oborech s cílovou skupinou odborných návštěvníků. Své zástupce bude mít na místě i Úřad práce ČR. Specialisté z Krajské pobočky ÚP ČR v Praze budou zájemcům k dispozici po celé 4...

Zjistit více

2. 5. 2017

15. listopad – Den bez dluhů

Máte dluhy a nevíte jak je řešit? Přijďte se poradit – zdarma a nezávazně! Ve dnech 14. – 16. listopadu 2016 najdete odborné poradce na řešení obtížné finanční situace na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR. Zcela zdarma Vám zodpoví Vaše otázky a pomohou s řešením Vašich dluhů. Seznam kontaktních pracovišť ÚP ČR najdete

Zjistit více

9. 11. 2016

Spolupráce ÚP ČR s NNO a dalšími subjekty při sběru statistických dat

Úřad práce ČR si velmi váží zájmu neziskových organizací a dalších subjektů, které zpracovávají statistická data či provádějí jiné výzkumy v provazbě na ÚP ČR. V tomto ohledu je ale třeba upozornit na to, že Úřad práce ČR je jedna instituce a jako taková má také centrální vedení. Proto je nutné, aby se autoři prací či organizace obraceli při sběru dat vždy nejdříve na Generální ředitelství.

Zjistit více

3. 10. 2016

Stravování ve školkách a školách zdarma

Krajské úřady Libereckého kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a Magistrát hl. města Prahy nabízí pomoc rodičům, kteří v jednom z výše uvedených krajů pobírají již déle než 3 měsíce dávku hmotné nouze a nemají tak dostatek peněz na to, aby zajistili svým dětem stravování ve školních zařízeních. Podpora je poskytována z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám.

Zjistit více

20. 6. 2016

Cesty k profesionalizaci kariérového poradenství

Úřad práce ČR se stal partnerem konference "Cesty k profesionalizaci kariérového poradenství", kterou pořádá Centrum Euroguidance ve spolupráci s Ústavem pedagogických věd Masarykovy univerzity. Konference proběhne ve dnech 26. a 27. května 2016 v Brně. Jejím cílem je podpora profesní přípravy kariérových poradců na vysokých školách a vzdělávání a výzkumu v oblasti kariérového poradenství.

Zjistit více

29. 3. 2016

ÚP ČR upraví v prosinci 2015 provoz

Ve dnech 23. 12. 2015 a 31. 12. 2015 upraví Úřad práce ČR z provozně technických důvodů provoz na svých pracovištích. Středa 23. 12. 2015 bude dnem úředním v době mezi 08.00 až 15.00 hodinou. Čtvrtek 31. 12. 2015 bude dnem úředním v době od 8.00 do 11.00 hodin, a to v nezbytně nutném rozsahu.

Zjistit více

15. 12. 2015

Dočasná změna provozní doby Call centra ÚP ČR

Vážení klienti, z provozně - technických důvodů bude od 1. 12. do 31. 12. 2015 změněná provozní doba Call centra ÚP ČR, a to následovně: pondělí a středa 8:00 – 17.00 hod. úterý a čtvrtek 8.00 – 15.00 hod. pátek 8.00 – 13.00 hod. Děkujeme za pochopení.

Zjistit více

30. 11. 2015

MPSV: Jak je to s příspěvkem na zaměstnávání 50+?

Chceme upozornit na některé zavádějící interpretace tiskové zprávy MPSV, kterou jsme vydali na sklonku minulého týdne k tématu znevýhodnění padesátiletých na trhu práce. Jsme rádi, že média toto téma zaujalo a že mu věnujete ve svých článcích/reportážích prostor. Vyznění některých reportáží nebo třeba jen nešťastně zvolený titulek ale vyvolaly i řadu rozporuplných reakcí a nebývalý tlak na...

Zjistit více

6. 8. 2015

Menu