Elektronická komunikace

Pokud chcete s Úřadem práce ČR elektronicky komunikovat, je nejprve nutné vyplnit z pohodlí domova elektronický formulář nebo tiskopis, který je k nalezení na webu https://www.mpsv.cz/web/cz/formulare.

 

 1. Elektronickou žádost vyplňte. Nevíte si s vyplněním rady? ÚP ČR pro Vás připravil vzory vyplněných formulářů, které naleznete u jednotlivých žádostí a tiskopisů. Nebudete-li si jistí tím, zda jste žádost vyplnili správně, lze kontaktovat zaměstnance konkrétního kontaktního pracoviště, kteří Vám rádi zodpoví všechny Vaše dotazy. 
 2. Elektronickou žádost si můžete (nejen) v průběhu vyplňování ukládat, a to prostřednictvím tlačítka „Uložit vyplněné údaje na disk“. Uložené údaje, lze z disku kdykoli otevřít a znovu použít. 
 3. Vyplněnou elektronickou žádost si můžete samostatně vytisknout nebo uložit ve formátu .pdf na vlastní disk ve Vašem počítači.
  1. Vytištěnou žádost o zprostředkování a podporu v nezaměstnanosti je nutné vlastnoručně podepsat a prostřednictvím pošty odeslat na místně příslušné pracoviště Úřadu práce ČR, a to dle místa bydliště.
  2. Vytištěnou žádost o jakoukoliv nepojistnou sociální dávku je nutné vlastnoručně podepsat a prostřednictvím pošty odeslat na místně příslušné pracoviště Úřadu práce ČR, a to dle místa Vašeho trvalého pobytu.
  3. Uloženou žádost ve formátu .pdf můžete prostřednictvím datové zprávy nebo elektronicky (emailem) zaslat na místně příslušné pracoviště ÚP ČRa to v případě žádostí o některou z nepojistných sociálních dávek dle místa Vašeho trvalého pobytu, v případě žádostí o zprostředkování zaměstnání či podporu v nezaměstnanosti na kterémkoli kontaktním pracovišti ÚP ČR v místě obvyklého pobytu (podrobněji zde).
 4. Vyplněnou žádost můžete prostřednictvím tlačítka „přejít k odeslání“ zaslat buď elektronicky s elektronickým podpisem, nebo datovou schránkou na místně příslušné kontaktní pracoviště ÚP ČR. (max. velikost přílohy je 17 MB)
 5. Důležité!!! Vyplněné žádosti nezasílejte na Call centrum ÚP ČR, ale příslušné kontaktní pracoviště. Pokud se rozhodnete podávat žádosti prostřednictvím elektronické podatelny, je třeba zasílat je na podatelnu ÚP ČR, nikoli podatelnu MPSV.

Poslední aktualizace: 19. 3. 2021