Nezapomeňte doložit přehledy příjmů za 3. čtvrtletí 2023

26. 9. 2023

 

Vyplácí vám Úřad práce ČR příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči? Pak nezapomeňte pro nárok na dávku od 1. 10. 2023 podat přehled příjmů, v případě příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, za 3. čtvrtletí 2023.

Pokud Vám ÚP ČR na některou z těchto dávek přiznal nárok, je NUTNÉ doložit přehled příjmů, a u příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, za předcházející kalendářní čtvrtletí. Tedy za červenec–září 2023. BEZ doložení uvedených podkladů NEBUDE moci ÚP ČR vyhodnotit pokračování nároku na uvedené dávky a případně upravit jejich měsíční výši.

Výše uvedené dokumenty je třeba ÚP ČR doložit do konce do 31. 10. 2023, aby se výplata příspěvku nezastavila. Nejpozději však do konce 4. čtvrtletí, tedy do 31.12.2023, aby nárok na dávku nezanikl.

Pokud už na ÚP ČR musíte osobně, můžete v této souvislosti navštívit příslušné pracoviště ÚP ČR v průběhu celého čtvrtletí, tedy do 31. 12. 2023.

Vyhněte se frontám. Vyřiďte své záležitosti elektronicky a z pohodlí domova.

Ve většině případů platí, že pro účely příspěvku na bydlení a přídavku na dítě můžete pro doložení rozhodných příjmů, u příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, využít zjednodušené on-line formuláře.

Standardní tiskopis Doklad o výši čtvrtletního příjmu“, který lze také odeslat i elektronicky, si můžete stáhnout z Integrovaného portálu MPSV.

Potvrzení, stejně jako nové žádosti, je možné zaslat prostřednictvím Identity občana (vybrat si můžete hned z několika nástrojů jako je Bankovní identita, eObčanka, NIA ID nebo třeba Mobilní klíč eGovernmentu), datové schránky, e-mailem, poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat osobně na podatelnách pracovišť ÚP ČR.

Pro orientační zjištění nároku na příspěvek na bydlení můžete využít on-line kalkulačku.

K osobnímu jednání na ÚP ČR se můžete objednat on-line. Na konkrétní termín návštěvy je možné domluvit se předem i telefonicky nebo e-mailem.

Leták ke stažení (1.56 MB)

Tisková zpráva

Autor:

ÚP ČR