Dokládání příjmů a nákladů na bydlení za 4. čtvrtletí 2020 je nutné

5. 1. 2021

Dokládání příjmů a nákladů na bydlení za 4. čtvrtletí 2020 je nutné

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál. Momentálně se jedná o podklady za 4. čtvrtletí letošního roku. Přestože v tom předchozím to, s ohledem na nouzový stav, nutné nebylo, aktuální příjmy za říjen–prosinec 2020 lidé dokládat musí. Tato povinnost ale neznamená, že klienti musí trávit čas ve frontách. Přehled příjmů a výdajů mohou doručit Úřadu práce ČR už nyní a čas mají až do konce ledna. Zároveň není vždy nutná osobní návštěva úřadu. Přehledy je možné zaslat elektronicky (po dobu trvání nouzového stavu není nutný zaručený elektronický podpis), poštou nebo odevzdat na podatelně příslušného kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Více se dozvíte v létáku nebo v tiskové zprávě (190.27 kB).

 

Na co nezapomenout při vyplňování žádostí, co je třeba doložit a další podrobnosti k jednotlivým dávkám se dozvíte v těchto videospotech:

 

Všechny videospoty k nepojistným sociálním dávkám jsou k dispozici ZDE. Další informace se pak můžete dozvědět v letácích

Autor:

ÚP ČR