Dokládání příjmů a nákladů na bydlení za 2. čtvrtletí 2021 je nutné

16. 6. 2021

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál. Momentálně se jedná o podklady za 2. čtvrtletí letošního roku. Přestože v tom předchozím to, s ohledem na nouzový stav, nutné nebylo, aktuální příjmy za duben - květen - červen 2021 lidé dokládat musí. K příspěvku na bydlení je navíc nutné, jako každý rok, kromě posledního vyúčtování zálohově hrazených nákladů, doložit k 1. 7. 2021 také novou vyplněnou žádost a dále přehled příjmů a nákladů na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí a poslední vyúčtování zálohově hrazených nákladů.

Tato povinnost ale neznamená, že klienti musí trávit čas ve frontách. Přehled příjmů a výdajů mohou doručit Úřadu práce ČR až do konce července. Zároveň není vždy nutná osobní návštěva úřadu. Přehledy je možné zaslat elektronicky (datovou schránkou nebo s elektronickým podpisem), poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat na podatelně příslušného kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Více se dozvíte v letáku (1.82 MB)a v tiskové zprávě.

Na co nezapomenout při vyplňování žádostí, co je třeba doložit a další podrobnosti k jednotlivým dávkám se dozvíte v těchto videích:

Všechny videospoty k nepojistným sociálním dávkám jsou k dispozici ZDE. Další informace se pak můžete dozvědět v letácích.

Autor:

ÚP ČR