Krajská pobočka v Liberci

Důležité sdělení

Oznámení

 

POMOC PRO OBČANY UKRAJINY a jejich zaměstnavatele

Souhrnné informace k možnostem pomoci občanům Ukrajiny, kteří přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky, případně v ČR dlouhodobě žijí a pracují a také zaměstnavatelům, kteří občany Ukrajiny zaměstnávají nebo zaměstnají.


Podrobnosti týkající se povolení k zaměstnání, ale i možnosti čerpání některých nepojistných sociálních dávek jsou k dispozici na portálu MPSV v češtině a ukrajinštině.

Informace související s povolením k pobytu v návaznosti na konflikt na Ukrajině jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Občané Ukrajiny, kterým Ministerstvo vnitra udělilo speciální vízum, mohou žádat o dávky pomoci v hmotné nouzi – příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení nebo mimořádnou okamžitou pomoc a dále o příspěvek na bydlení.

Kontakty – Krajská pobočka v Liberci
Zaměstnanost – povolení k zaměstnání 723 009 055
Nepojistné sociální dávky 770 130 189

Допомога громадянам України та їх роботодавцям

Зведена інформація про можливості допомоги громадянам України, які прибули до Чеської Республіки внаслідок військового конфлікту, або які тривалий час проживають та працюють у Чехії, а також роботодавцям, які працевлаштовують чи працевлаштовують громадян України.

Деталі щодо дозволу на роботу, а також можливості отримання деяких нестрахових соціальних виплат доступні на порталі Міністерствa праці та соціальних справ.

Вакансії в Чехії Інформація щодо посвідки на проживання у зв’язку з конфліктом в Україні розміщена на сайті Міністерствa внутрішніх справ.

Громадяни України, яким Міністерство внутрішніх справ надалo спеціальну візу, можуть подати заяву на отримання матеріально необхідних пільг – допомоги на проживання, житлової надбавки чи невідкладної невідкладної допомоги а також житлової допомоги.Důležitá telefonní čísla na agendy ÚP ČR v Libereckém kraji

Naleznete na úvodních stránkách jednotlivých okresních KONTAKTNÍCH PRACOVIŠŤ ÚP ČR v části "OZNÁMENÍ".


Úřad práce ČR a jeho pomoc při finanční tísni spojené s růstem cen energií (uradprace.cz).

Podmínky přijetí elektronického podání naleznete ZDE.

Adresa Dr. Milady Horákové 632/5, Liberec IV-Perštýn 460 01 Liberec 1
Call centrum +420 800 77 99 00
Datová schránka pnszpvi
Elektronická adresa podatelny podatelna.lb@uradprace.cz
  Úřední hodiny
Pondělí: 8:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00  
Středa: 8:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Čtvrtek: 8:00 - 11:00  
Pátek: 8:00 - 11:00 (pouze pro evidenci nových uchazečů o zaměstnání a podání žádostí o mimořádnou okamžitou pomoc)