Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele

10. 11. 2023

ДОПОМОГА ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та для їх роботодавців

Souhrnné informace k možnostem pomoci občanům Ukrajiny, kteří přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky, případně v ČR dlouhodobě žijí a pracují a také zaměstnavatelům, kteří občany Ukrajiny zaměstnávají nebo zaměstnají.

Od 1. července 2023 se mění podmínky pro poskytování humanitární dávky. Podívejte se na video a také na další informace.

Chcete vědět více? Podrobnosti týkající se zaměstnání, ale i možnosti čerpání některých nepojistných sociálních dávek jsou k dispozici v češtině a ukrajinštině.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, můžete se obracet na speciální linku Úřadu práce ČR 950 180 100, kde dostanete informace v ukrajinském jazyce. Můžete také napsat na ua@uradprace.cz.

 

Сумаризована інформація про можливості допомоги громадянам України, які прибули до Чеської Республіки внаслідок військового конфлікту, або які тривалий час проживають та працюють у Чехії, а також роботодавцям, які працевлаштовують громадянам України.

Від 1 липня 2023 року змінюються умови надання гуманітарної допомоги. Перегляньте відео та ознайомтеся з іншою інформацією.

Деталі щодо роботу, а також можливості отримання деяких нестрахових соціальних виплат доступні на чешській та українській мові.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутися на спеціальну лінію Центра зайнятості Чеської Республіки 950 180 100, де ви отримаєте інформацію українською мовою. Також можна написати на ua@uradprace.cz.

Autor:

ÚP ČR