Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele

1. 8. 2022

ДОПОМОГА ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та для їх роботодавців

Souhrnné informace k možnostem pomoci občanům Ukrajiny, kteří přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky, případně v ČR dlouhodobě žijí a pracují a také zaměstnavatelům, kteří občany Ukrajiny zaměstnávají nebo zaměstnají.

Od 21.3.2022 je účinný zákon č. 66/2022 Sb., o opatřeních v oblasti zaměstnanosti a oblasti sociálního zabezpečení v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, kterým se stanovuje opatření v oblasti zaměstnanosti a oblasti sociálního zabezpečení.

Chcete vědět více? Podrobnosti týkající se zaměstnání, ale i možnosti čerpání některých nepojistných sociálních dávek jsou k dispozici v češtině a ukrajinštině

 

Сумаризована інформація про можливості допомоги громадянам України, які прибули до Чеської Республіки внаслідок військового конфлікту, або які тривалий час проживають та працюють у Чехії, а також роботодавцям, які працевлаштовують чи працевлаштовують громадян України.


З 21.03.2022р набрав чинності Закон № 66/2022 Зб. Про заходи у сфері зайнятості та соціального забезпечення у зв'язку зі збройним конфліктом на території України, спричиненим вторгненням військ Російської Федерації, що встановлю є заходи у сфері зайнятості та соціального забезпечення.

Деталі щодо роботу, а також можливості отримання деяких нестрахових соціальних виплат доступні на чешській та українській мові

Autor:

ÚP ČR