Úřad práce ČR rozšiřuje v Praze úřední hodiny a posiluje proklientské služby

12. 4. 2023Od pondělí 17. 4. 2023 rozšiřuje Úřad práce ČR v Praze úřední dny. Kontaktní pracoviště budou k dispozici klientům agendy nepojistných sociálních dávek nově kromě pondělí a středy také v úterý. Zároveň ÚP ČR nabídne v hlavním městě vyšší počet termínů v rámci on-line rezervací na určitý den a hodinu.

Se zajištěním hladšího a rychlejšího průběhu vypomáhá od 12. dubna 2023 tzv. management front. Zaměstnanci ÚP ČR v čekárnách kontrolují žádosti klientů, zrychleně odbavují ty, kteří mají vše v pořádku a mohou tak žádost zanechat na pracovišti, aniž by museli čekat na jednání u přepážky.

S ohledem na aktuální období, kdy příjemci příspěvku bydlení, přídavku na dítě nebo zvýšeného příspěvku na péči, musí do konce dubna podat přehled rozhodných příjmů (a v případě příspěvku na bydlení i náklady na bydlení vzniklé a uhrazené za 1. kalendářní čtvrtletí), posiluje Úřad práce ČR spolupráci s Policií ČR. Policisté budou v nejvíce exponovaných časech preventivně kontrolovat situaci na pracovištích.

Šetřete svůj čas a komunikujte s námi elektronicky.

V případě obecných dotazů týkajících se celé agendy úřadu se můžete obracet na Call centrum ÚP ČR.

Další informace najdete v tiskové zprávě.

LETÁK KE STAŽENÍ (1.39 MB)

Autor:

ÚP ČR