Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele

13. 4. 2023

ДОПОМОГА ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та для їх роботодавців

Souhrnné informace k možnostem pomoci občanům Ukrajiny, kteří přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky, případně v ČR dlouhodobě žijí a pracují a také zaměstnavatelům, kteří občany Ukrajiny zaměstnávají nebo zaměstnají.

Chcete vědět více? Podrobnosti týkající se zaměstnání, ale i možnosti čerpání některých nepojistných sociálních dávek jsou k dispozici v češtině a ukrajinštině.

Výplata humanitární dávky proběhne v květnu

Vážení klienti,

nyní probíhá aktualizace informačních systémů v návaznosti na legislativní změny v rámci novely zákona Lex Ukrajina, které začínají platit od 1. 7. 2023. Z technických důvodů tak může dojít k prodloužení lhůty výplaty humanitární dávky. V případě, že máte na dávku nárok, nemusíte se obávat, že byste o ni přišli. Úřad práce ČR ji vyplatí ihned, jakmile to bude možné.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, můžete se obracet na speciální linku Úřadu práce ČR 950 180 100, kde dostanete informace v ukrajinském jazyce. Můžete také napsat na ua@uradprace.cz.

Děkujeme za pochopení.

Speciální pracoviště ÚP ČR v Praze v Českolipské končí svůj provoz (853.75 kB)

Сумаризована інформація про можливості допомоги громадянам України, які прибули до Чеської Республіки внаслідок військового конфлікту, або які тривалий час проживають та працюють у Чехії, а також роботодавцям, які працевлаштовують громадянам України.

Деталі щодо роботу, а також можливості отримання деяких нестрахових соціальних виплат доступні на чешській та українській мові.

Гуманітарна допомога буде виплачена у травні

Шановні клієнти,

інформаційні системи наразі оновлюються відповідно до законодавчих змін відповідно до Закону « Lex Ukrajina », які набудуть чинності 1.7.2023. З технічних причин термін виплати гуманітарної допомоги може бути продовжений. Якщо ви маєте право на допомогу, вам не доведеться турбуватися про її втрату. Центр зайнятості Чеської Республіки виплатить допомогу якомога швидше.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутися на спеціальну лінію Центра зайнятості Чеської Республіки 950 180 100, де ви отримаєте інформацію українською мовою. Також можна написати на ua@uradprace.cz.

Дякуємо за розуміння.

Спеціальне відділення Центра зайнятості Чеської Республіки за адресою Českolipská 421/1, Прага 9 – Prosek зачиняється (854.29 kB)

Autor:

ÚP ČR