Podejte přehled o příjmech za 3. čtvrtletí 2022 elektronicky

1. 8. 2022

Pobíráte příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči? Pokud Vám ÚP ČR na některou z těchto dávek přiznal nárok, je NUTNÉ doložit přehled příjmů a nákladů na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí. Tedy za červenec - září 2022. BEZ doložení příjmů nebo nákladů na bydlení NEBUDE moci ÚP ČR vyhodnotit pokračování nároku na uvedené dávky a případně upravit jejich měsíční výši. Zvažte osobní návštěvu Úřadu práce ČR. Vyřiďte své záležitosti on-line a z pohodlí domova.

Přehledy je možné zaslat elektronicky prostřednictvím Identity občana (vybrat si můžete hned z několika nástrojů, jako je Bankovní identita, eObčanka, NIA ID nebo třeba Mobilní klíč eGovernmentu, datové schránky, e-mailem, poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat osobně na podatelně příslušného kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Není třeba chodit na ÚP ČR hned první týden na začátku nového čtvrtletí. Příslušné pracoviště můžete navštívit v průběhu celého měsíce října.

Příjmy za 3. čtvrtletí 2022 JE nutné ÚP ČR doložit (1,06 MB)

Neradi čekáte ve frontách? Přinášíme několik tipů, jak se jim na ÚP ČR vyhnout.

Chcete podat novou žádost o příspěvek na bydlení a zároveň šetřit čas? Požádejte ONLINE. Od 1. července 2022 je možné vyplnit nový digitální formulář, a to jak na počítači, tak na chytrém telefonu či tabletu. Příspěvek je určen domácnostem, které nemají dostatečné příjmy na to, aby pokryly stávající náklady za bydlení.

Autor:

ÚP ČR