Nezapomeňte doložit přehledy příjmů za 1. čtvrtletí 2023

17. 3. 2023

Vyplácí vám Úřad práce ČR příspěvek bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči? Pak nezapomeňte pro nárok na dávku od 1. 4. 2023 podat přehled příjmů, v případě příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, za 1. čtvrtletí 2023.

Pokud Vám ÚP ČR na některou z těchto dávek přiznal nárok, je NUTNÉ doložit přehled příjmů, a u příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, za předcházející kalendářní čtvrtletí. Tedy za leden – březen 2023. BEZ doložení uvedených podkladů NEBUDE moci ÚP ČR vyhodnotit pokračování nároku na uvedené dávky a případně upravit jejich měsíční výši.

Pokud už na ÚP ČR musíte osobně, můžete v této souvislosti navštívit příslušné pracoviště v průběhu celého čtvrtletí, tedy do 30. 6. 2023.

Vyhněte se frontám. Vyřiďte své záležitosti on-line z pohodlí domova.

Ve většině případů platí, že pro účely příspěvku na bydlení a přídavku na dítě můžete pro doložení rozhodných příjmů, u příspěvku na bydlení i nákladů na bydlení, využít zjednodušené on-line formuláře.

Standardní tiskopis Doklad o výši čtvrtletního příjmu“, který lze také odeslat i elektronicky, si můžete stáhnout z Integrovaného portálu MPSV.

Potvrzení, stejně jako nové žádosti, je možné zaslat prostřednictvím Identity občana (vybrat si můžete hned z několika nástrojů jako je Bankovní identita, eObčanka, NIA ID nebo třeba Mobilní klíč eGovernmentu), datové schránky, e-mailem, poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat osobně na podatelnách pracovišť ÚP ČR.

Zřiďte si Mobilní klíč eGovernmentu. Kontaktní místa najdete i na všech krajských pobočkách ÚP ČR.

Pro orientační zjištění nároku na příspěvek na bydlení můžete využít on-line kalkulačku.

K osobnímu jednání na ÚP ČR se můžete objednat on-line. Na konkrétní termín návštěvy je možné domluvit se předem i telefonicky nebo e-mailem.

Další informace se dozvíte i v tiskové zprávě.

Leták ke stažení (1.52 MB).

Autor:

ÚP ČR