Zaměstnanost - Videa

ZAMĚSTNANOST
Bez titulků České titulky English Subtitles Deutsche Untertitel
Žádost o zprostředkování zaměstnání Žádost o zprostředkování zaměstnání Application for job matching die Arbeitsvermittlung
Žádost o podporu v nezaměstnanosti Žádost o podporu v nezaměstnanosti Application for unemployment benefits der Antrag auf Arbeitslosengeld
Rekvalifikace Rekvalifikace Requalification Umschulung 
Informační a poradenské středisko ÚP ČR Informační a poradenské středisko ÚP ČR Information and Counseling Center of the Labour Office of the Czech Republic Das Berufsinformation Zentrum des Arbeitsamtes der Tschechischen Republik
Projekty Úřadu práce ČR Projekty Úřadu práce ČR Projects of the Labour office of the Czech Republic Projekte des Arbeitsamtes der Tschechischen Republik
Veřejně prospěšné práce Veřejně prospěšné práce Community service Gemeinnützige Arbeit
Společensky účelná pracovní místa Společensky účelná pracovní místa Socially useful jobs Gesellschaftlich zweckmäßige Arbeitsplätze
EURES
Bez titulků České titulky English Subtitles Deutsche Untertitel
EURES EURES EURES EURES

 

Přišli jste o práci a hledáte novou? Chcete se přihlásit na Úřad práce ČR a nevíte, jak na to? Poradíme Vám, jak a kde žádat o zprostředkování zaměstnání.

Žádost o zprostředkování zaměstnání s českými titulky

Application for job matching

die Arbeitsvermittlung

 

Přišli jste o práci a hledáte novou? Současně s žádostí o zprostředkování zaměstnání můžete na Úřadu práce ČR podat také žádost o podporu v nezaměstnanosti. Poradíme vám, jak na to.

Žádost o podporu v nezaměstnanosti s českými titulky

Application for unemployment benefits

der Antrag auf Arbeitslosengeld

 

Přemýšlíte o tom, čím budete? Uvažujete o změně profese? Chcete rozvíjet svou kariéru nebo nevíte, jakou školu si vybrat? Obraťte se na naše kariérové poradce z Informačního a poradenského střediska Úřadu práce ČR.

Informační a poradenské středisko ÚP ČR s českými titulky

Information and Counseling Center of the Labour Office of the Czech Republic

Das Berufsinformation Zentrum des Arbeitsamtes der Tschechischen Republik

 

Uvažujte o změně profese? Chcete si doplnit nebo zvýšit kvalifikaci? Přecházíte na novinky v podnikání a potřebujete dovzdělat své zaměstnance? Požádejte ÚP ČR o úhradu rekvalifikačního kurzu.

Rekvalifikace s českými titulky

Requalification

Umschulung

 

Hledáte práci nebo můžete přijít o tu stávající? Patříte do skupiny uchazečů či zájemců o zaměstnání, kterým hrozí kvůli vysokému či nízkému věku, neaktuální kvalifikaci, zdravotnímu znevýhodnění nebo třeba péči o dítě dlouhodobá nezaměstnanost? Pak právě Vám může pomoci některý z celé řady projektů Úřadu práce ČR.

Projekty Úřadu práce ČR s českými titulky

Projects of the Labour office of the Czech Republic

Projekte des Arbeitsamtes der Tschechischen Republik

 

Úklid a údržba veřejných prostranství a zeleně, pomocné práce, opravy veřejného majetku, práce v lesnictví, v charitě, sociálních službách, dohledové službě, pomoc při odstraňování následků živelních pohrom nebo pomoc asistentů prevence kriminality. To jsou jen některé činnosti ve prospěch veřejnosti, na které mohou obce, kraje a další zaměstnavatelé přijmout nezaměstnané v rámci veřejně prospěšných prací. Úřad práce ČR jim na mzdy těchto pracovníků poskytuje příspěvek.

Veřejně prospěšné práce s českými titulky

Community service

Gemeinnützige Arbeit

 

Úřad práce ČR věnuje při zprostředkování zaměstnání zvýšenou péči lidem, kteří mají z určitých důvodů problém s pracovním uplatněním. Může se jednat o takové hendikepy bránící vstupu na trh práce, jako je například zhoršený zdravotní stav, věk nad 50 let, nedostatek praxe nebo třeba neaktuální kvalifikace. Jednou z cest, jak takovým klientům pomoci při získání zaměstnání, a to i ve specializovaných oborech, je podpora v rámci společensky účelných pracovních míst.

Společensky účelná pracovní místa s českými titulky

Socially useful jobs

Gesellschaftlich zweckmäßige Arbeitsplätze

 

Pracujete v zahraničí nebo za hranice do zaměstnání pravidelně dojíždíte? Skončilo Vám zaměstnání v zahraničí a Vy se vracíte do ČR? Chcete vědět více pro případ, že práci ztratíte? Pomůže Vám EURES.

EURES s českými titulky

EURES EN

EURES DE

Poslední aktualizace: 23. 2. 2021