EUROPASS

 

Europass vám nabízí možnost zdarma sestavit portfolio dokladů a dokumentů o vašich schopnostech, znalostech a dovednostech, které vám pomůže při hledání práce, brigády nebo dalším studiu doma i v zahraničí. Zároveň vysvětluje vaše kvalifikace a pomůže vám vyhodnotit vaše zkušenosti a dovednosti. A to až v 30 evropských jazycích. Od roku 2022 jsou všechny služby dostupné i v ukrajinštině.

 

Europass funguje od roku 2005 po celé Evropské unii i přidružených státech a všechny doklady jsou v EU dobře známé a přijímané jak ze strany škol, tak i zaměstnavatelů, institucí a úřadů. S Europassem se na trhu práce neztratíte.

 

 

S pomocí Europassu můžete získat tyto doklady:

 

 

Doklady uložené online ve vašem Europass portfoliu máte kdykoliv přístupné a zároveň dobře zabezpečené. Z portfolia navíc můžete kontaktovat budoucí zaměstnavatele a sdílet vybrané části portfolia po dobu, kterou zvolíte. Editovatelné šablony vám usnadní sestavení přehledného životopisu a motivačního dopisu. Na stránce https://europa.eu/europass/cs si vytvořte zdarma profil a zjistěte více o studijních a pracovních možnostech v rámci celé Evropy.

Zjistěte více o Europass portfoliu v infografice a prohlédněte si vzor portfolia

 

Vydávání a správu dokladů Europassu i komunikaci s klienty zařizuje Národní centrum Europass ČR, které je součástí Národního pedagogického institutu ČR.

 

Zájemcům zde poradí, jak získat či vyplnit doklady Europassu. Tyto služby jsou součástí evropských služeb pro srozumitelnost kvalifikací a uplatnění na trhu práce.

 

Více informací si můžete také přečíst na stránce Europassu.

Poslední aktualizace: 13. 10. 2023