Aktuality

Filtrovat

Filtrovat

Aktuální informace


Informace k exekucím

Vážení klienti v exekuci, Úřad práce České republiky si vás touto cestou dovoluje upozornit na možnost, že vaše exekuce byla zahájena na základě neplatného rozhodčího nálezu. Pokud se rozhodnete prověřit oprávněnost Vaší exekuce, můžete se obrátit na soudního exekutora s návrhem na zastavení exekuce, jehož vzor naleznete na stránkách Ministerstva spravedlnosti...

Zjistit více

23. 10. 2019

Spuštění nového webu MPSV a ÚP ČR do provozu

Dne 28. 6. 2019 byl spuštěn pilotní provoz nových webů MPSV a Úřadu práce ČR na adresách web.mpsv.cz a web.uradprace.cz. Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz) a integrovaného portálu MPSV (portal.mpsv.cz) budou plně nahrazeny novým portálovým řešením již 5. 10. 2019 na adresách www.mpsv.cz a www.uradprace.cz. Nové webové prostředí bude místem, kde uživatel bez problémů a složitého vyhledávání najde rychle a jednoduše přesně to, co potřebuje k vyřešení aktuální životní situace (např. pomoc v případě ztráty zaměstnání, hmotné nouze, při vyřizování různých dávek a příspěvků atd.). Vyhledávání bude pro uživatele stránek pohodlné a jednoduché nejen na počítači, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu. Portál umožní elektronické podání prostřednictvím datových schránek nebo Národní identifikační autority. Klient se tak dozví veškeré informace obecného charakteru, aniž by musel osobně navštívit příslušné kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR.

Zjistit více

27. 9. 2019

Úřad práce informuje o změnách

Vážení klienti, z provozních důvodů bude od 1. 8. 2019 v rámci Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Praze 10 přesunuta agenda hmotné nouze, příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením z pracoviště v Praze 15 - Horní Měcholupy (Boloňská 478/1) na pracoviště v Praze 10 - Vršovice (Vršovická 1429/68). Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Praze – Horních Měcholupech bude i nadále přijímat žádosti o dávky státní sociální podpory (příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, přídavky na děti, pohřebné) a dávky pěstounské péče. Bližší informace Vám poskytnou zaměstnanci obou kontaktních pracovišť ÚP ČR.

Zjistit více

24. 7. 2019

Vše na jednom místě! MPSV bude mít zbrusu nový web

Stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz) a integrovaného portálu MPSV (portal.mpsv.cz) budou mít novou vizuální podobu. Dojde také ke změně způsobu přihlašování uživatelů prostřednictvím systému e-identita (NIA) nebo informačního systému datových schránek. Změny čekají i na uživatele, kteří pracují s elektronickými formuláři. Jde o předvyplňování údajů, dynamické skrývání/odkrývání bloků na základě vyplněných informací ve formuláři a podporu sdruženého odesílání formulářů. Nové portálové řešení bude pro veřejnost dostupné již od 28.6.2019 na adresách web.mpsv.cz a web.uradprace.cz.

Zjistit více

11. 6. 2019

Úřad práce ČR vidí změny trhu práce jako příležitost

Nezaměstnanost v ČR je rekordně nízká. „Mohli bychom být spokojeni s tímto stavem, ale pro trh práce je to spíše komplikace než výhoda. Zaměstnavatelé potřebují tisíce nových pracovníků. Jejich požadavky na dovednosti nebo kvalifikaci evidovaní nezaměstnaní často nesplňují. Pro Úřad práce ČR (ÚPČR) je současný vývoj impulsem pro nové přístupy k podpoře zaměstnatelnosti různých cílových skupin,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Zjistit více

7. 5. 2019

Menu