Aktuality

Filtrovat

Filtrovat

Aktuální informace


Call centrum Úřadu práce ČR

Ztratili jste zaměstnání a hledáte pomoc? Využijte Call centrum Úřadu práce ČR, tel.: +420 800 77 99 00.

Zjistit více

12. 6. 2015

Spolupráce ÚP ČR s městskou a obecní policií

Zástupci krajské pobočky ÚP ČR v Příbrami se dne 27. dubna zúčastnili celostátního semináře řídících pracovníků městských a obecních policií, který se uskutečnil v objektu zařízení Vězeňské služby České republiky „PRACOV“. Zástupci ÚP ČR prezentovali možnosti spolupráce Úřadu práce ČR a městských a obecních policií a představili nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, které již řada měst...

Zjistit více

30. 4. 2015

Konference o CHKO Brdy na Úřadu práce ČR

Na konci března proběhla v prostorách Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Příbrami konference zaměřená na proces vyhlašování CHKO Brdy. ÚP ČR tak stál u zrodu nové etapy existence tohoto regionu, která proběhne ve znamení vzniku budoucí chráněné krajinné oblasti. Tato skutečnost významně ovlivní život tamních obyvatel a postavení obcí, dotčených CHKO Brdy. Právě ty budou moci ovlivňovat procesy a fungování CHKO tam, kde se jich to bude týkat.

Zjistit více

9. 4. 2015

Burza práce pro OZP v Ústí nad Orlicí

Na páteční dopoledne 27. 3. 2015. připravil referát poradenství a dalšího vzdělávání Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Ústí nad Orlicí Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením. Bude se konat od 9 do 13 hodin na ÚP ČR, Kontaktní pracoviště Ústí nad Orlicí (Ulice 17. listopadu - velký sál v přízemí budovy). Burzy se zúčastní zástupci organizací, které se zabývají problematikou zaměstnávání...

Zjistit více

25. 3. 2015

Reakce na dotazy Jaroslava Zavadila a Transparency International k IT zakázkám na MPSV

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci maximální transparentnosti v oblasti veřejných zakázek na Jednotný informační systém práce a sociálních věcí uveřejňuje otázky a odpovědi na ně, které byly zaslány předsedou Výboru pro sociální politiku PSP ČR, panem Jaroslavem Zavadilem, paní ministryni a otázky a odpovědi, které obdrželo MPSV v rámci zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu...

Zjistit více

23. 2. 2015

Absolventi rekvalifikačního kurzu - Petr

Absolventi rekvalifikačních kurzů mají větší šanci najít nové zaměstnání. O svou zkušenost s rekvalifikacemi se podělil klient ÚP ČR Petr. Poslechněte si jeho příběh. Chcete také zvýšit své šance? Nebojte se zeptat svého zprostředkovatele na vašem kontaktním pracovišti.

Zjistit více

11. 2. 2015

Absolventi rekvalifikačního kurzu - Dana

Absolventi rekvalifikačních kurzů mají větší šanci najít nové zaměstnání. O svou zkušenost s rekvalifikacemi se podělila klientka ÚP ČR Dana. Poslechněte si její příběh. Chcete také zvýšit své šance? Nebojte se zeptat svého zprostředkovatele na vašem kontaktním pracovišti.

Zjistit více

10. 2. 2015

Absolventi rekvalifikačního kurzu - Štěpánka

Absolventi rekvalifikačních kurzů mají větší šanci najít nové zaměstnání. O svou zkušenost s rekvalifikacemi se podělila klientka ÚP ČR Štěpánka. Poslechněte si její příběh. Chcete také zvýšit své šance? Nebojte se zeptat svého zprostředkovatele na vašem kontaktním pracovišti.

Zjistit více

4. 2. 2015

Úřad práce ČR přeje veselé Vánoce a mnoho osobních a pracovních úspěchů v roce 2015

Úřad práce ČR všem přeje veselé Vánoce a mnoho osobních a pracovních úspěchů v roce 2015.

Zjistit více

23. 12. 2014

ÚP ČR se v Plzeňském kraji aktivně zúčastňuje na informačních akcích pro rodiče a žáky

Dne 20. listopadu 2014 uspořádala Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje na Střední průmyslové škole dopravní v Plzni již 9. ročník tradičního veletrhu „Perspektiva technického a odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“.

Zjistit více

15. 12. 2014

O olomouckou Burzu práce a vzdělání byl zájem

Stovky zájemců hledajících nové zaměstnání nebo školu ke studiu se přišly podívat na Burzu práce a vzdělání, která proběhla v Regionálním centru Olomouc v úterý 9. prosince. Představily se tam významné společnosti a školské instituce z Olomouckého kraje, které působí a vyučují zejména ve strojírenských a elektrotechnických oborech.

Zjistit více

12. 12. 2014

Informace pro zaměstnavatele - Zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných

Zaměstnavatelé zaměstnávající více než 50 % OZP z celkového počtu zaměstnanců, a to na chráněných pracovních místech, budou moci za 1. kalendářní čtvrtletí roku 2015 požádat o poskytnutí příspěvku také na podporu zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných.

Zjistit více

11. 12. 2014

ÚP ČR upraví v prosinci na jeden den provoz

Dne 31. 12. 2014 Úřad práce ČR (ÚP ČR) z technických důvodů upraví provoz na svých pracovištích. Poslední den v roce, který připadá na středu, nebude z provozních důvodů dnem úředním. Nejbližším úředním dnem bude pátek 2. 1. 2015 s úřední dobou od 8 do 13 hodin, a to pro všechny klienty ÚP ČR.

Zjistit více

11. 12. 2014

Scholaris 2014 v Olomouci

Scholaris 2014 v Olomouci – 19. ročníku prezentační výstavy oborů vzdělání středních škol a vyšších odborných škol Olomouckého kraje se zúčastnilo téměř devět desítek subjektů. Výstavu zpestřila nejen výstavka prací žáků základních a středních škol z okresu Olomouc, ale i krátké soutěže zručnosti pro účastníky výstavy (žáky). Proběhlo také šest přednášek pracovníků ÚP ČR, krajské pobočky v Olomouci, o situaci na trhu práce. Nechyběla ani videoprojekce oborů vzdělání a firem v regionu Olomouc. Výstavu oživily i hudební vstupy - krátké ukázky dovedností žáků konzervatoře Evangelické akademie Olomouc.

Zjistit více

9. 12. 2014

IPS Kontaktního pracoviště ÚP ČR Šumperk se představilo na SCHOLARIS 2014

Název akce:    Scholaris 2014 Téma:    6. přehlídka oborů vzdělávání středních škol a vyšších odborných škol Olomouckého kraje Datum a místo konání:         13. listopadu 2014 od 8. 00 do 17. 00 na Gymnáziu v Šumperku, Masarykovo náměstí 8

Zjistit více

25. 11. 2014

ARTIFEX v Bruntále navštívilo přes tisíc návštěvníků

Možnost seznámit se s nabídkou řemeslných a technických studijních oborů měli žáci osmých a devátých tříd, jejich rodiče a široká veřejnost ve čtvrtek, 13. listopadu 2014, ve Společenském domě v Bruntále, kde se uskutečnil další ročník úspěšného veletrhu řemesel a zaměstnanosti ARTIFEX.

Zjistit více

20. 11. 2014

Konference Czech Local Visibilty Events: „Společně pro úspěch vašeho podnikání“

Dne 4. listopadu 2014 se uskutečnila závěrečná konference projektu Czech Local Visibility Events s mottem „Společně pro úspěch vašeho podnikání“. Úřad práce ČR byl jedním z 30 partnerů projektu.

Zjistit více

5. 11. 2014

Úředníci jednali o pobytu cizinců

Otázka pobytu cizinců na území České republiky ve vztahu k nepojistným sociálním dávkám a způsob prokazovaní prostředků k pobytu v rámci žádosti o povolení k dlouhodobému či trvalému pobytu. To byla hlavní témata společného jednání zástupců Krajské pobočky ÚP ČR pro hl. m. Prahu a zástupců odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, které proběhlo v pátek 31. 10. 2014.

Zjistit více

4. 11. 2014

Probíhá pracovní veletrh Profesia days 2014

Generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková zahájila, spolu s dalšími významnými hosty, jeden z nejvýznamnějších pracovních veletrhů v ČR Profesia days. Do Prahy se sjelo více než 104 vystavovatelů, kteří nabízejí zájemcům volná pracovní místa, především v průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, maloobchodu, zdravotnictví nebo třeba IT společnostech. Organizátoři připravili pro návštěvníky celkem 116 přednášek a workshopů. Během nich se lidé například dozvědí, jak se připravit na přijímací pohovor, co obnáší práce v zahraničí, které profese jsou nejžádanější, kde získají potřebné doklady, jak se dostat na pohovor a uspět nebo jak budovat svou osobní značku. Budou si také moci otestovat znalost cizího jazyka či počítačové schopnosti. Akce probíhá ve dnech 22. – 23. 10. 2014 na pražském výstavišti v Letňanech. Vstup na veletrh i odborný program je ZDARMA.

Zjistit více

23. 10. 2014

Informační leták o statusu osoby zdravotně znevýhodněné

Od 1. 1. 2015 mohou zaměstnavatelé začít žádat o příspěvek na zaměstnání osoby zdravotně znevýhodněné (OZZ). Obnovení statusu OZZ má za cíl zatraktivnit zaměstnávání takových osob a jejich uplatnění na trhu práce. Stát bude zaměstnávání OZZ podporovat poskytováním příspěvků zaměstnavatelům prostřednictvím Úřadu práce ČR. Občan, jemuž bude přiznán status OZZ, tímto aktem nezíská žádný nárok na poskytování peněžního příspěvku či dávky.

Zjistit více

1. 8. 2014

Menu