O olomouckou Burzu práce a vzdělání byl zájem

12. 12. 2014

Stovky zájemců hledajících nové zaměstnání nebo školu ke studiu se přišly podívat na Burzu práce a vzdělání, která proběhla v Regionálním centru Olomouc v úterý 9. prosince. Představily se tam významné společnosti a školské instituce z Olomouckého kraje, které působí a vyučují zejména ve strojírenských a elektrotechnických oborech.

Setkání se vedle zhruba dvou desítek zaměstnavatelů zúčastnilo také 14 středních a tři vysoké školy, které připravují mladé lidi na práci v nejrůznějších technických profesích. Pracovníci Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci pomáhali návštěvníkům s orientací ve vzdělávací nabídce škol, žákům radili s výběrem nejvhodnější profese z hlediska uplatnění na pracovním trhu, vyhledávali pro zájemce volná pracovní místa na papírových sjetinách i v PC, doporučovali vhodné rekvalifikace i konzultovali některé problémy při získávání nových zaměstnanců s přítomnými zaměstnavateli.

„Vítám tuto iniciativu a děkuji pořadatelům za organizaci burzy práce, která nabízí návštěvníkům potřebné informace o pracovních nabídkách v našem regionu a možnostech vzdělávání v technických oborech, po kterých je na trhu práce vysoká poptávka. Olomoucký kraj podporuje prostřednictvím stipendií jak žáky technických oborů, tak také učně. Burza práce proto v určitém smyslu navazuje na krajskou podporu technického vzdělání,“ uvedl při zahájení akce hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Při organizaci Burzy vzdělávání a práce spojily své síly Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje (KHK OK), Úřad práce ČR prostřednictvím své krajské pobočky v Olomouci i oblastní zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5