Sezónní práce v zemích EU, EHP a ve Švýcarsku

V databázi bezplatné služby  EURESwww.eures.europa.eu jsou miliony volných pracovních míst.

Pokud sháníte brigádu na prázdniny, nebo letní sezónní práci, pravděpodobně zvolíte profese v oblasti gastronomie, pomocné práce v zemědělství nebo pozice animátorů v hotelích a kempech. Na této stránce naleznete řadu kontaktů přímo na zaměstnavatele, nabízející tyto druhy volných míst. Buď zvolte ve vyhledavači příslušnou profesi, případně vyhledejte volná místa na dobu určitou.

Osvědčený způsob je také vyhledávání na stránce www.eures.europa.eu podle klíčového slova. Jako klíčové slovo doporučujeme zadat např. season, seasonal, fruit, strawberry, cherry, mushroom, onion, wine, mushrooms, picker, tractor, holiday, holidays, animator, animateur, aupair, au-pair, nanny, housekeeper, waiter, barman, lifeguard, snowboard, ski, schi, studentenjob, saison, kellner, ferien, rezeptionist, hotel helfer, stubenmädchen, stubenbursch, landwirtschaft, wein, landwirtschaftliche hilfsarbeiter, landarbeiter, traktorfahrer, traktor, obst, gemüse, ernte a určitě vás napadne i mnoho dalších.

Na stránce www.eures.cz naleznete volná pracovní místa zaslaná přímo z příslušných úřadů práce z 31 evropských zemí s tím, že zaměstnavatel má zájem o nábor pracovních sil z České republiky. Můžete vyhledávat i v databázích úřadů práce dané země, kontakty naleznete na této stránce v rámci odkazu Volná místa v EU/EHP.

V případě, že se rozhodnete využít nějaké nabídky soukromé agentury práce, prověřte vždy, zda má Licenci Ministerstva práce a sociálních věcí ke zprostředkování práce na území ČR. Agentury práce v evropských zemích jsou placeny ze strany zaměstnavatelů, proto nejsou oprávněny vybírat jakékoli poplatky za zprostředkování práce od uchazečů. Důkladně si vždy pročtěte smluvní podmínky a přesvědčte se, zda podepisujete smlouvu o zprostředkování práce, nebo jen o zprostředkování ubytování, dopravy, případně asistenčních služeb. V případě porušení smlouvy se můžete obrátit na pracovníky kontrolně právního oddělení Úřadu práce ČR. Pro získání autentických zušeností s jenotlivými agenturami doporučujeme zadat název vybrané agentury do internetového vyhledavače společně s heslem zkušenost.

Přehled nejpoužívanějších vyhledávačů sezónních prací a brigád v celé Evropě - k dispozici ve formátu doc. (59.5 kB) pdf. (41.39 kB)

Upozornění:

Čtěte pozorně podmínky pro zaměstnání prostřednictvím uvedených zdrojů. Jedná se o převzaté informace a síť EURES, resp. Sekce politiky zaměstnanosti a trhu práce, neodpovídá za případné ztráty nebo škody způsobené uveřejněním následujících informací.

Evropský portál pro mládež - prázdninová práce, stáže, dobrovolnictví

klikněte zde

 

Celoevropské vyhledávače

http://www.anyworkanywhere.com/ nabízí pracovní příležitosti v mnoha zemích Evropy i v mimoevropských státech, jednoduché vyhledávání dle země a typu práce, také informace o možnostech ubytování a pracovních povoleních/vízech, pokud jsou požadovaná
http://backdoorjobs.com/ je britský vyhledávač s dalšími odkazy do jiných zemí Evropy i mimo ni.
http://www.eurosummerjobs.com/ francouzský portál s odkazy na práce ve Španělsku, Itálii, Francii, Belgii, Německu, Rakousku a Lucembursku. Praktický průvodce i s odkazy na ubytování.
http://www.hotrecruit.com/ nabízí „žhavé“ nabídky pracovních příležitostí ve Velké Británii a mnoha dalších zemích.
http://www.gapwork.com/ sezónní práce nejen pro studenty.
http://www.natives.co.uk/ zde můžete najít pracovní příležitosti v různých oborech, stejně jako rady zaměřené na tvorbu vhodného životopisu.
http://www.nordjobb.net/ práce v severských státech: Dánsko, Finsko, Island, Norsko, Švédsko. Pouze v jazycích uvedených států.
http://www.pickingjobs.com/ poskytuje prezentaci nabídek sezónních prací v různých profesích, z evropských zemí především ve Velké Británii.
http://www.seasonworkers.com/ nabízí sezónní práce a dobrovolnické příležitosti ve Velké Británii a dalších evropských státech.
http://www.payaway.co.uk/ zveřejňuje jak nabídky míst, tak odkazy na sezónní zaměstnavatele v Evropě i mimo ni.
http://www.fun-sports-activities.com/ švýcarská společnost, která nabízí krátkodobé pracovní smlouvy (březen – listopad) pro animátory a další pozice v zábavných střediscích velkých hotelů v Řecku

 

Španělsko

http://www.barcelona-home.com/ zde najdete nabídky zaměstnání, informace a užitečné odkazy pro region Barcelony.
http://www.cosmo-entertainment.com/ stránka specializovaná na profese animátorů v hotelích na Mallorce.
http://www.animajobs.com/ ETT (Empresas de trabajo temporal – agentury nabízející sezónní práce)
sezonní zaměstnávání převážne Ibiza, Mallorca, Kanárské ostrovy

Rakousko

www.lannet.at/ams sekce portálu rakouských služeb zaměstnanosti AMS. Nabídka je zaměřena na oblast Tyrolska
http://www.jobcenter.at/ pracovní portál s velkou databází odkazů na další vyhledávače.
http://www.ams.or.at/ stránky veřejných služeb zaměstnanosti, v @ Job-Room vyhledávání sezónních prací v různých odvětvích.
www.ferialpraxis.at
https://www.jobted.at/ferialjob-jobs
www.ferienjob.at
www.krone.at/inserate
www.jobpilot.at
www.myjob.at
www.jugendservice.at
www.summerjobs.com
http://www.ljr.at/

Francie

http://www.emploi-saisonnier.com/ nabídka sezónních příležitostí ve Francii
http://www.apcon.nl/ pracovní program pro zájemce o sběr hroznů ve Francii
http://www.optioncarriere.com/
http://careers.disneylandparis.com/fr
hledání zaměstnání ve Francii
sezónní práce Disneyland Paris

Dánsko

http://www.workindenmark.dk/ sezónní práce, práce pro cizince v Dánsku - možnost vložení vlastního CV
http://www.vacansoleil.dk/ dánská cestovní společnost se zaměřením na oblast kempů. Práce od dubna do září jako recepční, obsluha barů, restaurací, obchodů, pracovníci v oblasti zábavy atp.

Itálie

http://www.agricolturaweb.com/ portál zaměřený na zemědělství. V sekci „Vetrina Azienda“ najdete kontakty a adresy mnohých zemědělských podniků v Itálii

www.lavoronelturismo.it 
www.jobintourism.it/job
http://www.animatorituristici.com/
www.studenti.it/lavoro

https://www.jobbydoo.it

 
Další užitečné odkazy  
http://europa.eu/youth 
Studium
Práce
Dobrovolná činnost / výměny
Tvá práva
Portály pro mladé
Informace o Evropě
Aktivní občanství
Cestování po Evropě
Evropský portál pro mladé nabízí v sekci Práce množství odkazů na webové stránky zaměřené zejména na studentské brigády.

Soubor ke stažení: Sezónní práce - informační leták EURES (303.32 kB)

Poslední aktualizace: 17. 4. 2023