Úřad práce ČR hledá nové kolegyně a kolegy na různé pozice

Kariéra na Úřadu práce ČR

Vítejte na našich kariérních stránkách. Dozvíte se mimo jiné jakou roli má Úřad práce ČR ve společnosti, co všechno pro veřejnost zajišťuje a proč je práce jeho zaměstnanců tak důležitá a nezastupitelná.

Chcete-li rovnou přejít na volná služební místa, klikněte ZDE.

O Úřadu práce ČR jste už někdy určitě slyšeli. A tak víte, že jde o jednu z klíčových institucí v rámci státní správy a zároveň jednoho z největších zaměstnavatelů v zemi se zhruba čtyřmi stovkami kontaktních pracovišť a téměř 12ti tisíci zaměstnanci. Právě jejich práce má přímý dopad na životy lidí a společnost jako celek. Protože agenda ÚP ČR pokrývá životní situace napříč populací.

Zaměstnanci ÚP ČR jsou tu pro ty, kteří potřebují pomoc a podporu. Jsou také spojnicí mezi těmi, kdo hledají práci, zaměstnavateli a trhem práce. A to jak v rámci ČR, tak i EU a EHP. Spolupracují s různými dalšími partnery, jako jsou např. obce a neziskové a vzdělávací organizace, a realizují projekty, které mají za cíl podpořit aktivní politiku zaměstnanosti. Analyzují a poskytují důležité informace o  situaci na trhu práce. Desítkám tisíc lidí ročně poskytnou odborníci Úřadu práce ĆR poradenství při volbě či změně povolání.

Úřad práce ČR za pomoci svých zaměstnanců poskytuje celou řadu služeb, jako zprostředkování zaměstnání, evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, odborné poradenství při výběru povolání a změně kvalifikace, poskytování podpory v nezaměstnanosti, rekvalifikace, poskytování dávek státní sociální podpory, dávek pro osoby se zdravotním postižením, dávek pomoci v hmotné nouzi, příspěvku na péči, náhradního výživného a dávek pěstounské péče, provádění sociálního šetření v rodinách, práci sociálního pracovníka. Jeho hlavním úkolem je zajistit pomoc a podporu od státu tam, kde je jí třeba, a v oblasti zaměstnanosti být zejména pro zaměstnavatele důvěryhodným a spolehlivým partnerem.

Mezi námi pracují zaměstnanci na různých pozicích a v různých oborech, jako je zprostředkování, poradenská činnost, sociální práce, ekonomika, právo, účetnictví, IT a další. Úkoly a zodpovědnost lidí, kteří u nás pracují, jsou však mnohem rozmanitější, než by se mohlo na první pohled zdát. I proto do našeho týmu rádi přivítáme nové kolegyně a kolegy, jenž vyhledávají výzvy, chtějí se učit novým věcem a rozvíjet své schopnosti. Naše práce není jen činnost, naše práce je posláním. Pomáháme těm, kteří to potřebují. Máte to stejně? Pak neváhejte a přidejte se k nám.

Co u nás získáte:

 • Přátelské a podpůrné pracovní prostředí.
 • Nenecháme vás ve štychu, zaškolíme vás.
 • Možnost rozvíjet vaše schopnosti a znalosti.
 • S námi můžete profesně růst a nastartovat kariéru.
 • Pružnou pracovní dobu. U nás sladíte svůj rodinný a profesní život. Víkendy a svátky budete mít volné.
 • Práci s celospolečenským dopadem. S námi pomáháte, nic neprodáváte.
 • Zázemí velké stabilní instituce, která se mění v modern úřad. Ručíme za stabilní pracovní prostředí a dlouhodobý pracovní výhled.

Můžeme vám slíbit:

 • 25 dní dovolené
 • 5 dní sick days
 • až 5 dní studijního volna
 • 1 den volna ročně na vyřízení osobních záležitostí
 • čtvrtletní odměny - zvýhodněný tarif mobilního operátora
 • příspěvky na stravování, kulturu či sport
 • většinu pozic nabízíme ve služebním poměru a na dobu neurčitou s odpovídajícím platovým zařazením včetně osobního příplatku

Leták ke stažení ZDE (442,52 kB)

Pokud se chcete stát součástí našeho týmu, máme pro vás řadu nabídek práce v různých oblastech. V týmu uvítáme odborníky z různých oborů a s různými zkušenostmi. Vybírat si můžete z řady volných pozic na www.uradprace.cz/web/cz/kariera-na-up-cr.