Distribuce volných míst

 

Služba šíření volných pracovních míst prostřednictvím úřadů práce v zemích EU, v Norsku, Lichtenštejnsku, na Isladnu a ve Švýcarsku

Zveřejnění volných míst prostřednictvím služby EURES je možné pouze po nahlášení volných míst do databáze Úřadu práce ČR. Kontakty na příslušné pobočky ÚP ČR zde.

Nahlášená volná místa musí obsahovat mzdové podmínky a musí být zveřejněna zde kde lze hledat nahlášená místa i dle názvu společnosti, popř. IČO.

Po nahlášení volného místa na ÚP ČR zde jsou Vaše nabídky volných míst k dispozici i na portálu http://www.eures.europa.eu/.

Mapa Evropy dle průměrné čisté měsíční mzdy za rok 2018  k nahlédnutí zde. Aktuální data za jednotlivé země a profese jsou k dispozici zde.

Pro zaslání Vaší pracovní nabídky k šíření přímo na úřadech práce zemí EU, Norska, Lichtenštejnska, Isladnu a Švýcarska vyplňte příslušný formulář viz níže a zašlete poradci EURES - zde.

Do všech států, kromě Slovenska, je zapotřebí zaslat popis volného místa v angličtině.

Zvláštní postup zveřejňování volných míst platí nově pro Bulharsko.

 

   Slovensko 

Pro zveřejnění volných  míst pro úřady práce na Slovensku je třeba zaslat referenční číslo (destetimístné) a název pracovní nabídky z databáze Úřadu práce ČR  na e-mail: eures.zl@uradprace.cz.

Nebo alespoň název profese pracovního místa v databázi Úřadu práce ČR a IČO firmy - zde.

Nabídky jsou poté uveřejněny na slovenských úřadech práce a na stránkách http://www.eures.sk/, uveřejněná místa k nahlédnutí zde.

 

Formuláře odpovídají zhruba evropskému formátu - viz vyhledávač http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=en&acro=job&catId=482&parentCategory=482 do řádky

Enter a national reference number: zadáte české referenční číslo z ÚP např. 1234567890.

Country: Czech Republic

 

   Polsko

Pro zveřejnění nabídky volného místa v Polsku je potřeba mít nabídku volného místa nejprve zveřejněnu v databázi Úřadu práce ČR (inzerátu je přiděleno několikamístné referenční číslo).

Následně zašlete referenční číslo inzerátu, název pracovní nabídky a webový odkaz na inzerát v databázi Úřadu práce ČR  na e-mail: eures.ot@uradprace.cz 

Vámi zadaný požadavek je zpracován poradcem EURES ČR (kontrola správnosti a překlad do angličtiny) a předán ke zpracování a zveřejnění kolegům sítě EURES v Polsku.

Pokud máte k dispozici verzi inzerátu pracovní nabídky v polštině, je to samořejmě výhoda. V e-mailu také uvádějte, jakou úroveň znalosti češtiny očekáváte od případných zájemců z Polska.  

V případě, že je zaměstnavatelem personální agentura, je nutné připojit k nabídce volných míst i vyplněné Prohlášení v angličtině  ke stažení zde (21.68 kB) nebo v polštině  ke stažení zde. (21.47 kB)

Nabídky uveřejněny na polských úřadech práce (zpravidla na nástěnkách) a na národním portále veřejných služeb zaměstnanosti http://oferty.praca.gov.pl v oddílu "Práce v zahraničí" k nahlédnutí zde.

 

 Chorvatsko

Volná místa pro úřady práce do Chorvatska je potřeba vyplnit do přiloženého formuláře v angličtině a zaslat na mail eures.ji@uradprace.cz.

Formulář pro Chorvatsko: Vacancy Registration Form Croatia (141.3 kB), uveřejněná místa k nahlédnutí zde.

Nabídky budou uveřejněny na chorvatských úřadech práce v případě, že jsou vyplněny všechny povinné rubriky formuláře označené hvězdičkou.

 

   Bulharsko

Při zveřejňování volných pracovních míst do Bulharska je nejprve třeba na bulharském portále EURES vytvořit Váš profil zaměstnavatelehttps://eures.bg/index.php?option=com_users&view=login&return=L2luZGV4LnBocD9vcHRpb249Y29tX2pzam9icyZjPWNvbW1vbiZ2aWV3PWNvbW1vbiZsYXlvdXQ9c3VjY2Vzc2Z1bGxvZ2luJkl0ZW1pZD01MDImbGFuZz1lbg==&lang=en

Po vytvoření vašeho profilu a jeho schválení administrátorem se vám odblokuje funkce zadávání volných pracovních míst. 

Volná místa se pak za pomoci vyplnění jednoduchého formuláře zadávají přímo do aplikace

Po kontrole volného místa bulharským poradcem EURES bude Vaše volná pozice k dispozici uchazečům, na bulharském portále EURES http://www.eures.bg.  

Uveřejněná místa jsou k nahlédnutí zde.

 

   Rumunsko

Volná místa pro úřady práce do Rumunska je potřeba vyplnit do přiloženého formuláře v angličtině a zaslat na mail eures.ot@uradprace.cz.

Formulář pro Rumunsko ke stažení zde. (81.5 kB)

Nabídky uveřejněny na rumunských úřadech práce v případě, že jsou vyplněny všechny rubriky formuláře - uveřejněná místa k nahlédnutí zde.

 

   Litva

Volná místa pro úřady práce do Litvy je potřeba vyplnit do přiloženého formuláře v angličtině a zaslat na mail eures.hk@uradprace.cz.

Formulář pro Litvu ke stažení zde. (81.5 kB)

Nabídky jsou poté uveřejněny na litevských úřadech práce a na stránkách http://www.ldb.lt/eures, uveřejněná místa k nahlédnutí zde.

 

   Lotyšsko

Volná místa pro úřady práce do Lotyšska je potřeba vyplnit do přiloženého formuláře v angličtině a zaslat na mail eures.hk@uradprace.cz.

Formulář pro Lotyšsko ke stažení zde (81.5 kB).

Nabídky jsou poté uveřejněny na lotyšských úřadech práce a na stránkách http://www.nva.gov.lv/eures, uveřejněná místa k nahlédnutí zde.

 

   Estonsko

Volná místa pro úřady práce do Estonska je potřeba vyplnit do přiloženého formuláře v angličtině a zaslat na mail eures.pa@uradprace.cz.

Formulář pro Estonsko ke stažení zde. (1.55 MB)

Nabídky jsou poté uveřejněny na estonských úřadech práce a na stránkách http://www.eures.ee, uveřejněná místa k nahlédnutí zde.


Pro ostatní země použijte prosím univerzální formulář ke stažení zde (81.5 kB)


 

Poslední aktualizace: 15. 2. 2024