Dokládání příjmů k nároku na některé dávky dočasně není třeba

2. 11. 2020

Dne 30.10.2020 byl ve Sbírce zákonů pod částkou č. 179 zapsán zákon č. 437/2020 Sb., o některých úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s nouzovým stavem při epidemii, kterým byly překlopeny dávky státní sociální podpory – příspěvek na bydlení a přídavek na dítě a dávky sociální pomoci – příspěvek na péči, pro 4. kalendářní čtvrtletí tohoto roku.

Příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě nebo zvýšeného příspěvku na péči nyní nemusí dokládat Úřadu práce ČR pro nárok na výplatu dávek ve 4. čtvrtletí 2020 své aktuální příjmy a náklady na bydlení za červenec, srpen a září 2020. Automaticky jim bude přiznána stejná výše dávek jako pro 3.kvartál roku 2020. Jedná se o dočasné změny, platné po dobu trvání mimořádných opatření.

Při stanovení výše a výplaty uvedených dávek na 4. kalendářní čtvrtletí roku 2020 bude ÚP ČR vycházet z údajů o příjmech a nákladech, které lidé doložili za 2. čtvrtletí roku 2020. Jedná se tedy o automatické prodloužení přiznaných dávek ve stejné výši. Více ZDE (2.22 MB)

Omezte proto kontakt s ÚP ČR. Naši zaměstnanci se tak budou moci věnovat dalším agendám a zpracovávat je v co nejkratší možné době. V případě, že chcete podat novou žádost o jakoukoli nepojistnou sociální dávku, včetně výše uvedených, praxe je stejná jako dosud. V tomto ohledu doporučuje Úřad práce ČR, využít možnosti elektronického podání. Více ZDE

Autor:

ÚP ČR