Brno hostilo rekordní kulatý stůl

15. 11. 2011

Více než sto deset posluchačů si našlo cestu na třetí kulatý stůl k balíku zákonů označovaných jako Sociální reforma I, který se konal v brněnském hotelu Voroněž I. Zástupci Úřadu práce ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) prezentovali zástupcům státní i veřejné správy a občanských sdružení nejdůležitější změny, které nastanou po 1. lednu 2012.

Zcela zaplněný kongresový sál vyslechl prezentace zástupkyň MPSV, které v patnáctiminutových prezentacích představily nejdůležitější chystané změny v sociální oblasti. Změny v systému hmotné nouze a ve státní sociální podpoře představila vedoucí oddělení sociálních dávkových systémů MPSV Michaela Kepková, dávky osobám se zdravotním postižením (OZP) Kamila Dvořáková z oddělení metodiky dávkových systémů, novelu zákona o zaměstnanosti, novinky ve veřejné službě a zaměstnávání OZP vedoucí oddělení aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) Jana Majerová. O kartě sociálních systémů a příspěvku na péči hovořila Jindřiška Návarová z oddělení koncepce sociálních služeb a změny v posuzování zdravotního stavu pro účely příspěvku na péči prezentovala Jaroslava Koščálová z oddělení posudkových systémů.

Za Úřad práce ČR promluvil ředitel krajské pobočky v Brně Jan Marek, jenž shrnul současnou situaci v přípravě převodu dávkových agend z měst a obcí na ÚP a také vývoj nezaměstnanosti v kraji.

Největší diskuse se strhla okolo nových pravidel veřejné služby a veřejně prospěšných prací.

Série kulatých stolů pokračuje ve středu 16. listopadu v Jihlavě.

MPSV Brno

MPSV Brno

MPSV Brno

MPSV Brno