Já jsem si již práci přes portál našel

foto Martin Dušek

Když jsem dokončil studium na vyšší odborné škole a přihlásil se na úřad práce, byl mi mojí zprostředkovatelkou nabídnut jednodenní kurz na obsluhu portálu MPSV. Na tomto čtyřhodinovém kurzu jsem byl zaškolen, jak se na portál přihlásit, co vše obsahuje a jak zde založit vlastní životopis. Portál totiž neslouží pouze pro uchazeče o práci, ale také pro zaměstnavatele, kteří se mnou prostřednictvím portálu mohli komunikovat a díky mému životopisu nabídnout vhodné zaměstnání odpovídající dosaženému vzdělání a zkušenostem.

Asi po dvou měsících se mi na můj inzerát na MPSV začaly ozývat první firmy. Během nezaměstnanosti  mne kontaktovalo celkem pět seriozních firem.

Na druhé straně i já jsem mohl hledat práci pomocí rozšířeného hledání a zadat pozici, stupeň vzdělání a okres ve kterém chci pracovat. Portál MPSV je převážně vhodný pro žadatele o práci, kteří mají možnost přístupu na internet. Protože internetové stránky MPSV jsou pravidelně aktualizovány o nové nabídky práce, lze snadnou cestou hledat práci prakticky každý den. V tom jsem viděl největší výhodu. Mohl jsem tak včasně reagovat na nejnovější nabídky na práci, které by do mé další návštěvy úřadu práce už nemusely být aktuální.

A možná i díky tomu jsem nyní zaměstnaný. Přeji tedy všem uchazečům, kteří navštíví tyto stránky, aby stejně jako já brzy našli vhodné pracovní místo.