Aktuality

Logo ESF

Název projektu:

Outplacement v MSK

Doba realizace:

1. 1. 2017 – 31. 12. 2019

Reg. č. projektu:

CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_044/0006087

Forma financování:

Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost, a státního rozpočtu České republiky.

Zpět na úvodní stranu

Aktuality

Pozvánka na seminář

Realizační tým projektu Outplacement v Moravskoslezském kraji pořádá v listopadu závěrečný seminář, určený pro zástupce jednotlivých kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR a zaměstnavatele.

Cílem semináře je prezentovat výsledky realizace projektu vč. vyhodnocení nastavených cílů v projektu.

Bližší informace naleznete v pozvánce (310.43kB).

Přijďte se za námi podívat!

Květen 2019

Do projektu Outplacement vstoupilo od 1. 1. 2017 dohromady 328 osob. Se všemi klienty se aktivně pracuje a je na nich znát, že jim působnost v projektu nejen zvyšuje vědomosti, ale posiluje také sebevědomí a vůli poprat se o pozici v novém vysněném zaměstnání.
Lze to viděl i z následujícího grafu, ze kterého jasně vyplývá, že velká většina (257 klientů) novou práci opravdu dostalo.

Chceme naše klienty podpořit také po nástupu do práce. Proto s nimi účast v projektu ukončujeme až po zkušební době, aby se s námi mohli podělit, jak o nové poznatky z práce, tak třeba i o problémy, kterým musí denně čelit.
Jsme tu přeci pro Vás a chceme Vám ukázat, že to jde i jinak!

Březen 2019

Od začátku roku do projektu Outplacement v MSK vstoupilo 11 nových účastníků. S každým klientem se provádí individuální poradenství, a to formou individuálních schůzek s odborným pracovníkem projektu. Pro klienty je dále nachystaná řada projektových aktivit ve formě tematických schůzek např. životopis a motivační dopis, jak se připravit na pohovor, time management nebo aktivita na jaké povolání se hodím. 25 klientů již využilo minimálně jednu ze 13 tematických okruhů.

V únoru přišly informace o hromadném propouštění ze dvou firem v Moravskoslezském kraji. V současné době probíhá představení projektu pracovníky ÚP ČR zaměstnancům, kteří jsou ohroženi ztrátou zaměstnání. Propouštění zaměstnanci se zároveň dozví potřebné informace ohledně evidence na Úřad práce jako zájemce/uchazeč o zaměstnání.
Být v projektu je jedná z možností, jak si najít novou práci. Nenechte si uniknout tuto příležitost!

Prosinec 2018

Před námi je jedno  z nejkrásnějších období roku – Vánoce. Čas, kdy se lidé scházejí s těmi nejbližšími a těší se ze štěstí, které jim tyto chvíle a rodina přináší.

Mnohým z Vás, se ale bohužel s koncem roku blíží také konec pracovní smlouvy. Pokud Vám bráni v klidném prožití svátku pracovní situace, ve které se nacházíte, nebuďte v tom sami. Přijďte se informovat o tom, jaké možnosti nabízí projekt Outplacement.

V roce 2018 podpořil projekt 41 osob. Z toho 27 našlo práci v oblasti, která je jim blízka. Jak tomu bylo v loňském roce, i letos klienti využívali rekvalifikační kurzy. Od ledna zahájilo rekvalifikační kurz 26 účastníků projektu, nejčastěji se jednalo o kurzy: obsluha elektro a moto vozíku, kurzy svařování, řidičské průkazy vč. profesního průkazu. 

Nebyli to jen propuštění zaměstnanci, kteří projekt využili, ale i zaměstnavatelé. Firmy si mohou zažádat o mzdový příspěvek, což od začátku roku tak učinilo 22 zaměstnavatelů a další spolupráce je na cestě. 

Proto nebuďte během ne zrovna příjemných chvilek sami. Obklopte se těmi, co na Vás myslí, chtějí Vám pomoci a ukázat třeba jiný směr myšlení.

Přejeme všem krásné svátky a hodně úspěchů nejen pracovních, ale i v osobním životě. Krásné Vánoce a radostný vstup do Nového roku 2019!

Listopad 2018

Jezdíte v Ostravě hromadnou dopravou? Pokud ano, všimněte si letáku, který cestuje společně s Vámi. A jestli si umíte odpovědět alespoň na jednu z otázek, vytočte číslo uvedené na letáku a přijďte si o Vaši situaci popovídat přímo s pracovníky projektu.

Jsme tu, abychom Vám podali pomocnou ruku!

Pro zobrazení celého letáku, klikněte prosím zde (328.92kB).

OBRAZEK.JPG

Září 2018

V září byla vydaná tisková zpráva projektu Outplacement v Moravskoslezském kraji. Byla zaměřena na rozšíření povědomí o cílové skupině a podmínkách vstupu do projektu.

Celé znění zprávy je umístěné k nahlédnutí na stránkách mpsv.cz v sekci „Pro média“, nebo můžete kliknout zde (586.35kB).

Červen 2018

Dne 12. 6. 2018 proběhl v Ostravě seminář projektu Outplacement v MSK. Pozvaní byli zaměstnavatelé firem, jejich zástupci či personalisté a pracovníci ÚP ČR.

V rámci semináře byl představen projekt, jeho cíle, cílová skupina a obsah jednotlivých klíčových aktivit. Hosté si vyslechli informace o možnostech čerpání mzdových příspěvků a příspěvků na vzdělávací aktivity, které mohou firmy stále využít a to až do konce roku 2019.

Od počátku roku 2018 vstoupilo do projektu 26 nových účastníků. Další zájemci o zaměstnání mají naplánované první individuální vstupy. Jste vítání i Vy!

Od počátku projektu bylo schváleno 26 mzdových příspěvků a v pořadí k vyřízení jsou další. Finanční příspěvek určitě přijde vhod i Vaší společnosti!

„Každá administrativní záležitost vyžaduje chvíli strpení, ale výsledek stál za to!“

Neváhejte a zapojte! Obraťte se na náš realizační tým projektu, který Vám se vším rád pomůže. Komunikace je velmi snadná, zavolejte, nebo napište email, a my se Vám ozveme.

Přejeme Vám bezstarostné a krásné léto!

Květen 2018

Pozvánka na seminář

Realizační tým projektu Outplacement v Moravskoslezském kraji pořádá v červnu seminář, určený pro zástupce jednotlivých kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR, firem či personalisty.

Cílem semináře je představit projekt Outplacement v MSK, seznámit účastníky se všemi aktivitami a možnostmi, které projekt nabízí.

Bližší informace naleznete v pozvánce (308.88kB).

Přijďte se za námi podívat!

Duben 2018

Je tomu právě rok, co bylo finančním příspěvkem podpořeno nově vytvořené pracovní místo. Od té doby bylo podepsáno celkem 23 dalších Dohod o vytvoření pracovního místa a poskytnutí příspěvku, spolufinancovaného ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu. Za měsíc duben byly schválené 2 nové žádosti a další podané žádosti právě zpracováváme.

Finanční příspěvky jsou zaměstnavatelům poskytovány na dobu max. 6 měsíců ve výši 15.000 Kč měsíčně.

Mzdové příspěvky pomáhají jak účastníkům projektu Outplacement v MSK, kteří hledají práci, tak i zaměstnavatelům, kteří obsazují vytvořené pracovní místo.

S veškerou administrativou Vám rádi pomůžeme. Začněte třeba dnes už tím, že zašlete vyplněný dokument „Nabídka pracovního místa“, který je přístupný ke stažení na webových stránkách projektu. Vyplněný formulář zašlete elektronicky kontaktní osobě a od té chvíle můžeme začít vyhledávat nové zaměstnance z řad účastníků projektu.

Pokud již máte vybraného účastníka projektu, tak stačí poslat formulář Žádost o poskytnutí příspěvku na vytvořené pracovní. Veškeré informace o mzdových příspěvcích naleznete v sekci „Informace pro zaměstnavatele“.

Březen 2018

Úřad práce ČR nabízí pomocnou ruku všem zaměstnancům, kterých se dotklo hromadné propouštění ve společnosti Vítkovické strojírny s.r.o. Jedna z variant jak pomoci lidem, kteří jsou ohrožení ztrátou zaměstnání, je nabídnout jim možnost vstoupit do projektu „Outplacement v Moravskoslezském kraji“.

Po nahlášení hromadného propouštění proběhla dne 22. 3. 2018 prezentace ÚP ČR pro zaměstnance firmy, která byla zaměřena na otázky týkajících se insolvence, zprostředkování, hmotné nouze a projektu Outplacement. Měla zejména za cíl pomoci zaměstnancům orientovat se v problematice, která je tíží a nabídnout řešení. Prezentace se zúčastnilo více jak 300 osob.

Pro dny následující bylo v prostorách společnosti zřízeno mobilní pracoviště, které fungovalo jako poradenské středisko. Zaměstnanci Vítkovických strojíren pak měli v rámci těchto dnů možnost chodit a doptávat se na informace individuálně. Dozvěděli se podmínky potřebné pro vstup do projektu (nutná evidence na ÚP ČR jako zájemce o zaměstnání) a možnosti využít řadu školení a rekvalifikací, které projekt nabízí. Někteří zaměstnanci se k nám stihli přihlásit ještě předtím, než fyzicky obdrželi výpověď. Ale i nadále po celou dobu výpovědní lhůty je možné se do projektu zapojit a využít široké spektrum projektových aktivit.

Nebuďte na to sami a přijďte se k nám podívat. Jsme tady pro Vás!

Únor 2018

Začátkem února proběhl v Národním domě ve Frýdku – Místku Veletrh práce pořádaný agenturou MP Agency. Zúčastněno bylo přibližně 25 firem. V průběhu celé akce běžely prezentace na téma jak si napsat životopis, motivační dopis, jak se připravit na výběrové řízení, či psychologie barev, jejich působení a co o vás vypovídají v průběhu výběrového řízení. Příchozí lidé se mohli v sále usadit a vyslechnout si také prezentace některých firem.

I takové informace se mohli dozvědět klienti, kteří se zapojili do projektu Outplacement v rámci širokého spektra školení. V únoru probíhala v Ostravě školení finanční gramotnosti a pracovního práva, kterého se zúčastnili 4 naši klienti. Dále třídenní kurz soft skills neboli školení měkkých dovedností, kde byla účast 3 osob. V neposlední řadě si klienti mohli vyzkoušet průběh výběrového řízení na zkoušku v další projektové aktivitě, která probíhala jak v Ostravě, tak ve Frýdku-Místku a dohromady se jí zúčastnilo 8 klientů.

Od nového roku můžeme mezi námi přivítat 4 nové účastníky a zároveň se rozloučit se s těmi, kteří práci našli a jsou v ní spokojení. Do projektu od zahájení v loňském roce vstoupilo 267 osob a 174 z celkového počtu nastoupilo do zaměstnání. Ale i ti přesto zůstávají nadále v projektu pro případnou možnost dalšího vzdělávání. Během 6 měsíců od podpisu smlouvy totiž může zaměstnavatel své nové zaměstnance vyslat na rekvalifikaci/školení k osvojení si potřebné zkušenosti k výkonu jejich pracovní činnosti za pomocí příspěvku, který je rovněž spolufinancován z Evropského sociálního fondu, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost, a státního rozpočtu České republiky.

Podáme Vám pomocnou ruku, tak proč se nezapojit?
RUCE.JPG

Leden 2018

Rok 2017 v číslech

263

V roce 2017 vstoupilo do projektu celkem 263 osob.

182

Z tohoto počtu celkem 182 nastoupilo do zaměstnání, tj. 69 % účastníků projektu je již zaměstnáno!

217

V roce 2017 zahájilo zvolený nebo vysoutěžený rekvalifikační kurz celkem 217 účastníků projektu

39

I po nástupu do zaměstnání zůstalo v projektu k 31. 12. 2017 celkem 39 účastníků. Ti jsou stále v kontaktu se svým odborným pracovníkem. Můžou konzultovat nové zaměstnání, a dále vstoupit na aktivitu vzdělávání u zaměstnavatele. Vzdělávání zaměstnanců již v projektu v roce 2017 využilo celkově 17 účastníků (všichni úspěšní).

18

V roce 2017 bylo podáno celkem 18 žádosti o příspěvek na vytvořené pracovní místo pro uchazeče/zájemce o zaměstnání v rámci projektu Outplacement v MSK, z toho 16 podepsáno dohod, 1 zamítnutá a 1 je ve schvalovacím procesu.

Novinky pro rok 2018

Od prvního měsíce roku 2018 zahajujeme novou aktivitu projektu, určenou všem klientům a tou je „Příprava na pohovor u zaměstnavatele“. Jedná se o aktivitu, která probíhá formou zkušebního pohovoru, při kterém poradce zdokonaluje znalosti a dovednosti účastníků projektu v oblasti vystupování před budoucím zaměstnavatelem/personalistou. Cílem aktivity Příprava na pohovor u zaměstnavatele je zvýšit péči o účastníky projektu, podpořit jejich prezentační dovednosti a podat klientovi zpětnou vazbu.

Prosinec 2017

V první prosincový den se konal v Ostravě v areálu Výstavišti Černá louka veletrh PRO JOB 2017. Výstava nabídla pracovní a studijní příležitosti po celé České republice. Vystupovaly zde firmy a společnosti nabízející práci v tuzemsku i v zahraničí, pracovní a personální agentury. Vzdělávací a rekvalifikační agentury, úřad práce a jiné nabídky stáží a stipendií.

Úřad práce ČR měl v areálu stánek, kde se lidé mohli nechat informovat o možnostech, jaké mají v případě, že jsou ohrožení brzkou ztrátou zaměstnání. Pracovník monitoringu projektu „Outplacement v MSK“ navázal kontakt s firmami s nadějí budoucí spolupráce při obsazování volných pozic vhodnými uchazeči.

Pro oslovení většího počtu osob ohrožených ztrátou zaměstnání byl publikován inzerát projektu Outplacement v MSK v týdeníku 5plus 2. V Ostravě a ve Frýdku-Místku se mohli čtenáři dozvědět základní informace o projektu. V případě zájmu, rady či zapojení se do projektu, se zájemci o zaměstnání mohli obrátit na uvedené kontakty a spojit se s realizačním týmem.

INZERAT.JPG

Publicitu dále doprovázela tisková zpráva vydaná 4. 12. 2017. Celé znění zprávy je umístěné k nahlédnutí na stránkách mpsv.cz v sekci „Pro média“. Zpráva mimo jiné apeluje na zaměstnance v obtížích, aby se obrátili na pomoc v případě ztráty zaměstnání. Již pomáháme 263 lidem, ze kterých se rozhodlo dále vzdělávat a vstoupilo do rekvalifikačních kurzů 211 osob. V portfoliu kurzů máme pro zájemce široký výběr rekvalifikací, z čehož jsou mezi účastníky nejvyužívanější kurzy na rozšíření řidičského oprávnění sk. C o sk. E, základní kurz svařování ZK 111, ZK135, obsluha elektro a moto vozíku, počítačové kurzy či rekvalifikaci na základy podnikání.

Realizační tým projektu rád uvítá v roce 2018 nové účastníky.

Přejeme všem lidem krásné svátky a hodně úspěchů jak pracovní, tak v osobním životě. Vykročte správnou nohou nejen do Nového roku, ale také do projektu Outplacement, který Vám zajistí ten správný start.

Přejeme Veselé Vánoce!

Listopad 2017

Blíží se konec roku a tím spojené ukončování pracovních poměrů u mnoha zaměstnanců. V listopadu vstoupili do projektu tři noví klienti. Jejich pracovní poměr byl ukončen výpovědí danou zaměstnavatelem a dohodou o rozvázání pracovního poměru. Pokud nevíte, jak dál řešit těžkou otázku životní situace, připojte se do projektu i Vy, jako právě naši noví účastníci, a můžete využít škálu aktivit, které nabízíme!

Na účastníky, kteří se do projektu Outplacement v Moravskoslezském kraji zapojí, čekají různě zaměřené skupinové školené.

V listopadu probíhaly další běhy školení finanční gramotnosti, pracovního práva a soft skills. Ti, kteří úspěšně absolvovali jednolitá školení, dostali osvědčení a odešli nabití novými informacemi, které využijí při hledání svého nového zaměstnání. Rovněž byla zahájena pracovní diagnostika. Jedná se o podporu účastníků, kdy poskytujeme kariérové poradenství a pomoc s výběrem nové profese. Odborný psycholog pomáhá klientům zjistit jejich profesní zájem a orientaci na jejich budoucí možné povolání.

Nekažte si svátky Vánoc depresemi a otázkami co bude dále.
My Vám nabízíme pomocnou ruku. Využijte ji!

OBRAZEK3.JPG OBRAZEK4.JPG OBRAZEK5.JPG

Říjen 2017

Podzimní období října bylo ve znamení školení. V termínu 30.10.-1.11.2017 proběhlo ve Frýdku-Místku školení softskills, kde úspěšně absolvovalo kurz 9 účastníků projektu. Ti se v rámci třídenního kurzu dozvěděli, jak co nejlépe využít internet k vyhledávání zaměstnání a jak za pomocí odborných internetových stránek získají lepší orientaci na trhu práce. Zároveň si zlepšili svou komunikaci a sebeprezentaci, dozvěděli se jak správně napsat životopis či motivační dopis a jak se chovat při přijímacím pohovoru. Zapojení účastníci se mohli během tří dnů vzájemně poznat, vyměnit si své zkušenosti z předchozích výběrových řízení a přijít na nové nápady jak a kde se uplatnit na trhu práce. Bylo zřejmé, že se jim během kurzu stále zlepšovala nálada. A hlavně zjistili, že bez jednoho to nejde – motivace!

OBRAZEK2_0.JPG <

Září 2017

Projekt „Outplacement v Moravskoslezském kraji“, realizovaný Krajskou pobočkou ÚP ČR V Ostravě, už pomohl více než dvě stě zaměstnancům, kteří ukončili pracovní poměr. Dostali tak šanci rozvíjet se, zlepšit svou orientaci na trhu práce díky řadě poradenským programů a nalézt si tak práci za co nejkratší časový horizont. V projektu došlo o rozšíření cílové skupiny. Nyní se mohou zapojit jako zájemci o zaměstnání také ty osoby, kterým končí pracovní smlouva uzavřená na dobu určitou nebo zaměstnanci ukončující pracovní poměr dohodou.

OBRAZEK1.JPG

V rámci projektu je účastníkům nabízená široká škála aktivit, mezi které patří pracovně profesní diagnostika, školení v oblasti pracovního práce, finanční gramotnosti a soft skills. Celkem 5 účastníků v září úspěšně absolvovalo kurz finanční gramotnosti a 17 osob pracovní právo. Všichni hodnotili kurzy velmi dobře.

K 30. 9. 2017 ukončilo účast na projektu celkem 72 osob, z toho v záři se jednalo o 15 osob. Z těchto patnácti účastníků projektu nastoupilo 14 do nového zaměstnání. Od dubna do 15. 10. 2017 bylo podepsáno 11 dohod o vytvoření pracovního místa a poskytnutí příspěvku.

Nabízíme pomocnou ruku firmám i zaměstnancům, kteří se ocitli v obtížích. Hledáme další zájemce o vstup do projektu. Zapojte se!

OBRAZEK2.JPG

* Účastník může vstoupit do projektu, dostane-li ze strany zaměstnavatele výpověď dle § 52 zákoníku práce písm a) - f):

a) ruší-li se zaměstnavatel
­ b) přemísťuje-li se zaměstnavatel
­ c) stane-li se zaměstnanec nadbytečným z důvodu technického vybavení nebo snižování stavu za účelem efektivnosti práce
­ d) nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí
­ e) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku dlouhodobě zdravotní způsobilost
­ f) nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady pro výkon sjednané práce.

Červenec 2017

Celkem od zahájení projektu do konce července vstoupilo do projektu 257 osob (v červenci se jednalo o 3 osoby). K 31.7.2017 ukončilo účast v projektu 48 osob, z toho jen za červenec se jednalo o 10 lidí. Z těchto deseti 9 nastoupilo do zaměstnání. Aktivně pracujeme s 209 osobami. V červenci probíhala pracovně profesní diagnostika s účastníky, kteří zahájili v červnu, a byl zahájen druhý běh diagnostiky s 8 účastníky. Dalšími našimi aktivitami (které probíhají již od začátku projektu) byli vysoutěžené rekvalifikace. Od začátku projektu vstoupilo do rekvalifikací 151 osob, celkem bylo zahájeno 68 kurzů. Úspěšně dokončilo 117 osob. V případě zvolených rekvalifikací od začátku projektu ukončilo úspěšně zvolenou rekvalifikaci 17 osob.

Druhy rekvalifikací jsou stále stejné, v červenci byly zahájeny kurzy:
- Vstupní školení dle vyhl. 156/2008 Sb., základní rozsah (3 účastníci),
- Přípravný kurz svařování podle ČSN EN ISO 9606-1 135 (1 účastník),
- Základní kurz svařování ZK 141 8.0 (1 účastník),
- Obsluha CNC obráběcích strojů (1 účastník),
- Vstupní školení dle vyhl. 156/2008 Sb., základní rozsah (1 účastník).

Červen 2017

V červnu vstoupilo do projektu celkem 11 osob:
- Ostrava – 3 osoby
- Frýdek-Místek – 8 osob

Celkem od zahájení projektu do konce června vstoupilo do projektu 254 osob, 243 mužů a 11 žen. K 30.6.2017 ukončilo účast v projektu 38 osob (35 osob zaměstnáno, 2 zdravotní důvody, 1 žádost účastníka), z toho jen za červen se jednalo o 6 lidí. Z těchto šesti všichni měli nástup do zaměstnání.
V červnu probíhala poprvé aktivita soft skills, konala se ve Frýdku-Místku – účastnilo se 9 osob, všichni úspěšní. Dále jsme zahájili pracovně profesní diagnostiku s 10 účastníky, aktivita stále probíhá. Účastníci za sebou mají testování. V červenci absolvují pohovory s psychologem a vyhodnocení.
Dalšími aktivitami, které probíhají již od začátku projektu, jsou vysoutěžené rekvalifikace. Druhy rekvalifikací jsou stále stejné, nově přibyl Dřevorubec a Mzdové účetnictví. Od začátku projektu vstoupilo do rekvalifikací 144 osob, celkem bylo zahájeno 62 kurzů. Úspěšně dokončilo 111 osob. V případě zvolených rekvalifikací: od začátku projektu ukončilo úspěšně zvolenou rekvalifikaci 13 osob, konkrétně v červnu ukončili kurzy 2 účastníci projektu, a to Programátor CNC strojů a Sanitář.
Na mzdové příspěvky nastoupily do zaměstnání 2 osoby. Kromě mzdových příspěvků byla zahájena realizace vzdělávání zaměstnanců. Školení na ZK 111 1.1 Svařování obalovanou elektrodou absolvovalo 6 osob.

Květen 2017

Během května jsou zabezpečovány tyto rekvalifikační kurzy:

- Řidič sk. C (8 RK/22 osob)
- Řidič sk. D (1 RK/1 osoba)
- Rozšíření řidičského oprávnění sk. C o sk. C+E (2 RK/3 osoby)
- Základní kurz svařování ZK 135 1.1 (2 RK/9 osob)
- Základní kurz svařování ZK 141 8.0 (3 RK/4 osoby)
- Základní kurz svařování ZK 111 1.1 (2 RK/3 osoby)
- Řezání kyslíkem ZP 311-2 1.1 (1 RK/1 osoba)
- Obsluha elektro a moto vozíku (3 RK/21 osob)
- Obsluha CNC obráběcích strojů (1 RK/3 osoby)
- Montér vnitřního rozvodu vody a kanalizace (1 RK/2 osoby)
- Obsluha zdvihacích zařízení (Jeřábů třídy "A") (1 RK/1 osoba)
- Základy obsluhy osobního počítače (2 RK/2 osoby)
- Účetnictví a daňová evidence s využitím výpočetní techniky (1 RK/1 osoba)
- Základy podnikání (1 RK/2 osoby)
- Počítačová gramotnost (dle Sylabů ECDL Core) (1 RK/1 osoba)
- Organizačně technický pracovník (1 RK/2 osoby)
- Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách (1 RK/1 osoba)

V průběhu května pokračovaly v rámci projektu aktivity Rekvalifikace a zprostředkování zaměstnání. Rovněž do projektu začali vstupovat zaměstnanci OKD, a.s., propouštění ve druhé vlně hromadného propouštění, končící pracovní poměr ke 30.6.2017. Celkem 5 osob podepsalo Dohodu o účasti v projektu. Z toho 3 osoby z Frýdku – Místku, 1 osoba z Ostravy a 1 osoba z Karviné.

V květnu také probíhala aktivita Monitoring trhu práce a poradenství pro zaměstnavatele. Zaměstnavatelé jsou průběžně informování o možnostech čerpání finančních příspěvků na vytvořené pracovní místo a také na odborné vzdělávání zaměstnanců. Během května byla schválena 1 žádost na vytvoření pracovního místa a 2 žádosti na odborné vzdělávání.

Ve dnech 25.5.2017 a 1.6.2017 proběhly pro zájemce o účast v projektu z řad propouštěných zaměstnanců prezentace k náboru, a to v prostorách spol. OKD, a.s., lokalita Staříč (další prezentace je plánována na 8.6.2017).

Dne 11.5.2017 proběhlo výběrové řízení na obsazení pozice Odborný pracovník projektu Outplacement v MSK.

Duben 2017

V rámci dubna probíhala také aktivita Monitoring trhu práce a poradenství pro zaměstnavatele. Zaměstnavatelé jsou průběžně informováni o možnostech čerpání finančních příspěvků na vytvořené pracovní místo a také na odborné vzdělávání zaměstnanců. Během dubna byla schválena 1 žádost na vytvoření pracovního místa.

26.4.2017 Burza práce - Dolní Vítkovice, Multifunkční aula Gong

Během dubna jsou zabezpečovány tyto rekvalifikační kurzy:

- Vazač břemen (od 03.04.2017 - 1 osoba)
- Základní kurz svařování ZK 135 1.1 (od 03.04.2017 - 3 osoby)
- Řidič sk. C (od 06.04.2017 - 2 osoby)
- Obsluha elektro a moto vozíku (od 10.04.2017 - 11 osob)
- Základní kurz svařování ZK 135 1.1 (od 10.04.2017 - 8 osob)
- Základní kurz svařování ZK 141 8.0 (od 10.04.2017 - 1 osoba)
- Řidič sk. C (od 10.04.2017 - 8 osob)

Březen 2017

Počty účastníků projektu k 31.3.2017 dle okresů:

  • okres Frýdek - Místek: 153 účastníků
  • okres Ostrava: 46 účastníků
  • okres Opava: 3 účastníci
  • okres Nový Jičín: 23 účastníků
  • okres Karviná: 12 účastníků
  • okres Vsetín (Zlínský kraj): 1 účastník

Ke dni 30.03.2017 bylo celkem zahájeno 16 rekvalifikačních kurzů pro 37 osob.

Ke dni 30.3.2017 bylo ukončeno 8 kurzů:

- 3 RK Obsluha VZV,
- Obsluha motorové pily, křovinořez a benzínová sekačka,
- Vazač břemen,
- Odborná způsobilost v elektrotechnice (podle vyhlášky č. 50/1978 Sb.)
- 2 RK Rozšíření řidičského oprávnění sk. C o sk. E.

Ke dni 30.03.2017 bylo celkem zahájeno 16 rekvalifikačních kurzů pro 37 osob.

Stav kurzů, které byly zahájeny od začátku projektu:

- 3 RK Obsluha VZV,
- 2 RK Rozšíření řidičského oprávnění sk. C o sk. E,
- 4 RK Řidič skupiny C,
- kurz Základy podnikání,
- kurz Vazač břemen,
- kurz Obsluha motorové pily a křovinořezu,
- kurz Obsluha CNC obráběcích strojů,
- Základní kurz svařování ZK 135 1.1, tj. v CO,
- Obsluha zdvihacích zařízení (Jeřábů třídy "A"),
- Odborná způsobilost v elektrotechnice (podle vyhlášky č. 50/1978 Sb.)

29.3.2017 byla činnost mobilního pracoviště ÚP ČR na OKD, a.s. ukončena.

Celkově za dobu trvání mobilního pracoviště (tj. od 10.1.2017) bylo sjednáno 338 žádostí o evidenci zájemce o zaměstnání. Z toho bylo uzavřeno 238 dohod o účasti v projektu.

Pokračovaly aktivity z ledna 2017 v rámci mobilního pracoviště ÚP ČR. Byla zahájena jednání se zaměstnavateli a také se začaly realizovat rekvalifikace účastníků projektu.

Únor 2017

Pokračovaly aktivity z ledna 2017 v rámci mobilního pracoviště ÚP ČR. Byla zahájena jednání se zaměstnavateli a také se začaly realizovat rekvalifikace účastníků projektu.

Leden 2017

24.1.2017 byly podepsány Podmínky použití podpory z Operačního programu Zaměstnanost (dále jen podmínky).

10.1.2017 vyšla tisková zpráva o fungování Mobilního pracoviště ÚP ČR.

http://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2017/01/2017_01_10_tz_mobilni_stredisko_okd_leden_2017.pdf (297.71kB)

Od 10.1.2017 byla zahájena činnost Mobilního pracoviště ÚP ČR na OKD, a.s. v lokalitách Staříč a Chlebovice. Tato společnost informovala KrP v Ostravě v prosinci 2016 o hromadném propouštění zaměstnanců k 31.3.2017 z Důlního závodu 3 (okres Frýdek – Místek). V rámci mobilního pracoviště probíhaly klíčové aktivity projektu, tj. oslovení cílové skupiny, zapojování (vstup) do projektu, vstupní pohovory, poradenství ke zprostředkování zaměstnání, doprovodná opatření a řízení projektu.

Listopad 2016

Projekt doporučen k podpoře

V nejbližších dnech očekáváme podpis právního aktu „Rozhodnutí o poskytnutí dotace“ ze strany MPSV ČR.

Dne 25.11.2016 byly zaslány formou Informačního systému (zkráceně ISKP 14+) dokumenty, které upravují a doplňují projektovou žádost dle požadavků hodnotící komise.

Dne 24.11.2016 hodnotící komise schválila regionální individuální projekt „Outplacement v MSK“ s připomínkami.

Poslední aktualizace: 8. 10. 2019