Úřední hodiny ÚP ČR o Vánocích

1. 12. 2022

Vážení klienti,

i na konci roku 2022 bude Úřad práce ČR poskytovat své služby dle platných úředních hodin. Včetně pátků 23. 12. 2022 a 30. 12. 2022, kdy bude od 8.00 do 11.00 hodin otevřeno pouze pro evidenci nových uchazečů o zaměstnání, podání žádostí o mimořádnou okamžitou pomoc a pro předem objednané klienty.

V pondělí 26. 12. 2022 budou všechna pracoviště uzavřena.

Využijte pro komunikaci s Úřadem práce ČR elektronickou cestu. Takto můžete podat nejen žádosti o nepojistné sociální dávky či doložit rozhodné skutečností pro konkrétní dávky, ale můžete zaslat i žádosti o zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání či podporu v nezaměstnanosti.

Formuláře je možné zasílat hned několika způsoby. V případě vybraných dávek umožní webová aplikace odeslat zjednodušenou on-line žádost přes Identitu občana (tedy např. přes Bankovní identitu, eObčanku, Mobilní klíč eGovernmentu či třeba NIA ID) nebo datovou schránku. Pokud se rozhodnete vyplnit standardní žádost, můžete ji zaslat elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem, datovou schránkou, poštou (s vlastnoručním podpisem) nebo odevzdat na podatelně příslušného kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR.

Podívejte se na podrobnosti k možnostem e-podání.

K osobnímu jednání se můžete objednat na konkrétní termín on-line. Stačí vybrat kraj a následně příslušné kontaktní pracoviště ÚP ČR.

V případě obecných dotazů se můžete obracet na Call centrum ÚP ČR.